Obserwuj w Google News

Dziennikarz TVP Info zawieszony. „Ostatecznie wypadł z grafiku”

2 min. czytania
07.11.2023 09:31
Zareaguj Reakcja

Wieloletni pracownik TVP Info zawieszony. Na początku października weszła w życie decyzja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Sławomir Siezieniewski, który w latach 90. zaistniał jako najmłodszy prezenter „Wiadomości”, nie jest uwzględniony w grafiku na listopad. Podano powód zawieszenia dziennikarza.

Sławomir Siezieniewski z TVP Info zawieszony
fot. Ireneusz Sobieszczuk TVP/TVP/East News

Sławomir Siezieniewski w 1995 roku zaczął prowadzić główne wydanie „Wiadomości” – tym samym został najmłodszym prezenterem w historii tego programu. Później był związany z formatami informacyjnymi i sportowymi. Był też prezenterem TVP3 Gdańsk. Od dłuższego czasu jest związany z TVP Info. Czy jego kariera w telewizji publicznej się kończy? Telewizyjna Agencja Informacyjna podjęła decyzję.

Zobacz także:  Były szef "Wiadomości" w TVP zainkasował miliony. W sieci chwali się, na co trwoni majątek

Dziennikarz TVP Info zawieszony. Co dalej ze Sławomirem Siezieniewskim?

Sławomir Siezieniewski może być znany widzom również z duetu z Adrianą Niecko, z którą przed laty połączyło go coś więcej. Czy kariera dziennikarza w TVP Info chyli się ku końcowi? Portal „Wirtualnemedia.pl” donosi, że Siezieniewski został zawieszony przez TAI w październiku.

„Oficjalnie nie podano powodu zawieszenia. Jedna z nieoficjalnych wersji mówi, że zmieniał treść ustalanych wcześniej tzw. »białych«, żeby były »bardziej lajtowe«. To z kolei nie podobało się dyrekcji TAI” – podały „Wirtualnemedia.pl”. TVP na razie milczy w sprawie dziennikarza.

Redakcja poleca

– W ostatnich latach zawieszano go kilkukrotnie, w końcu w ostatnim czasie zabrano mu większość dyżurów i zabroniono prowadzić rozmowy. W listopadzie ostatecznie wypadł z grafiku –  ujawnił jeden z pracowników TVP.

Inna osoba zatrudniona w TVP Info jest zdania, że zawieszenie Sławomira Siezieniewskiego może być związane z tym, co przedstawiał na antenie. Inni uważają, że chodzi o Mateusza Gadomskiego, ambitnego dziennikarza specjalizującego się w prowadzeniu programów informacyjnych i porannych.

– Dyrekcja doszła do przekonania, że Gadomski jest lepszy niż Siezieniewski, a że „grafik nie jest z gumy”, Siezieniewski musiał z niego wypaść, bo to szefostwo decyduje ostatecznie, z kim chce pracować – przekazał jeden z pracowników TVP w rozmowie z serwisem „Wirtualnemedia.pl”.

Źródło: Radio ZET/Wirtualnemedia.pl

Nie przegap
Gwiazdy zwolnione z TVP
8 Zobacz galerię
fot. Mateusz Grochocki/East News, VIPHOTO/East News, VIPHOTO/East News