Obserwuj w Google News

Youtuberka aresztowana. Głodziła i katowała dzieci

2 min. czytania
06.09.2023 14:32
Zareaguj Reakcja

Youtuberka Ruby Franke została aresztowana za znęcanie się nad dziećmi. Jej sąsiedzi już wcześniej przeczuwali, że jej pociechom dzieje się krzywda. Słowa jednego z nich mrożą krew w żyłach.

Ruby Franke aresztowana. Katowała i głodziła dzieci
fot. Youtube: 8 Passengers

30 sierpnia policja zatrzymała Ruby Franke za znęcanie się nad dziećmi – informuje NBC News. Matka, której kanał na platformie YouTube śledziły dwa miliony osób, została przewieziona do aresztu. Sąsiedzi od dawna wiedzieli, że w jej domu dzieciom dzieje się krzywda.

Redakcja poleca

Ruby Franke w rękach policji

Policja została wezwana do domu Franke, gdy otrzymała zgłoszenie o dziecku, które wydostało się z domu youtuberki przez okno. Wyglądało ono na „wygłodzone” i „słabe”. Uwagę tego, kto skontaktował się z funkcjonariuszami, przykuła również taśma, oklejająca kończyny poszkodowanego i otwarte rany na jego ciele.

Dziecko miało prosić o wodę i jedzenie. „Stan nieletniego był tak poważny, że zajął się nim zespół ratownictwa medycznego Santa Clara-Ivins i przewieziono go do lokalnego szpitala” – podano w cytowanym przez Toofab.com oświadczeniu. Interwencja w domu youtuberki poskutkowała odkryciem w sumie czterech poważnie poszkodowanych dzieci. Fox 13 Now podaje, że kilka dni wcześniej Franke nagrała film na YouTube, który świadczy o tym, że wiedziała, w jakim stanie byli nieletni.

Redakcja poleca

„Nareszcie” – napisała na Instagramie najstarsza córka Franke. „Dzisiaj był wielki dzień. Ja i moja rodzina jesteśmy bardzo szczęśliwi, że sprawiedliwości stało się zadość. Od lat próbowaliśmy powiedzieć o tym policji i CPS i bardzo się cieszymy, że w końcu zdecydowali się zainterweniować” – miała dodać w kolejnym wpisie, zaznaczając, że jej rodzeństwo jest już bezpieczne.

Sąsiedzi wiedzieli, co się dzieje w domu Ruby Frank

Sposób „wychowania”, jaki prezentowała na swoim kanale Ruby, spotkał się z ogromną krytyką ze strony internautów. To sprawiło, że na początku tego roku jej konto zniknęło z platformy YouTube.

Nie tylko widzowie przeczuwali, że w domu youtuberki działo się coś niedobrego. NBC News informuje, że jedna z osób mieszkających w sąsiedztwie, twierdzi, że dziecko Franke błąkało się po okolicy, gdy inni byli w szkole, pukając do drzwi nieznajomych, by zapytać, czy ich dzieci nie chciałyby się z nim bawić.

Inny z sąsiadów przyznał, że martwił się, iż za zamkniętymi drzwiami domu Franke dojdzie do tragedii. Youtuberka miała pozbawiać dzieci jedzenia za karę i zostawiać je bez opieki na całe tygodnie. – Wszyscy zbiorowo wzdychają z ulgą, bo myśleliśmy, że wyjdą z tego domu z workami na zwłoki – przyznał informator.

Nie przegap
Anne Heche, Robbie Coltrane i Olivia Newton-John
12 Zobacz galerię
fot. Valerie Macon/AFP/East News,AF Archive/David Gadd/Mary Evans Pictures Library/East News,Yomiuri Shimbun/Associated Press/East News