Obserwuj w Google News

Gayle Hunnicutt nie żyje. Aktorka grała w kultowym serialu

2 min. czytania
06.09.2023 10:33
Zareaguj Reakcja

Zmarła Gayle Hunnicutt - amerykańska aktorka, która zasłynęła rolą w serialu Dallas. Miała 80 lat. Co było przyczyną jej śmierci?

Gayle Hunnicutt
fot. Everett Collection/Everett Collection/East News

31 sierpnia 2023 roku odeszła Gayle Hunnicutt. Była amerykańską aktorką filmową, telewizyjną i teatralną. Zmarła w wieku 80 lat.

Gayle Hunnicutt nie żyje

Jak podaje Deadline, śmierć Hunnicutt potwierdziło wiele brytyjskich mediów oraz jej były mąż Simon Jenkins. Artystka zmarła w szpitalu w Londynie. Nie podano przyczyny jej śmierci.

Gayle Hunnicutt urodziła się 6 lutego 1943 roku w Fort Worth w Teksasie. Ukończyła studia z zakresu literatury angielskiej i teatru na University of California. Zanim została aktorką, pracowała jako modelka modowa.

Redakcja poleca

Gayle Hunnicutt: najważniejsze osiągnięcia

Przed kamerą zadebiutowała w 1966 roku w serialu "Mister Roberts". Na początku kariery w jej dorobku znalazły się takie produkcje, jak "Dzikie anioły", "The Beverly Hillbillies", "Get Smart", "Marlowe" czy "Ułamek strachu".  W kolejnych latach Hunnicutt wstępowała między innymi w filmach "Legenda piekielnego domu", "Czerwone noce", "Człowiek bez twarzy", czy "Pewnego razu w Paryżu" oraz serialach "Upadek orłów", "Powrót Świętego", "Kroniki marsjańskie" "Taxi" czy "Statek miłości". Pod koniec kariery grała między innymi w tytułach "Fantasy Island", "Przygody Sherlocka Holmesa", "Kochanek marzeń", "Dwie kobiety", "Trudno być Bogiem", czy "Opowieści z krypty". Ostatnim tytułem w jej filmografii był serial "CI5: The New Professionals" z 1999 roku.

Wśród najbardziej znanych produkcji z udziałem Hunnicutt znalazły się "Fantômas", "Cel" oraz "Dallas". W tym ostatnim serialu wystąpiła w 13 odcinkach w roli Vanessy Beaumont - matki nieślubnego syna J.R. Ewinga. Łącznie zagrała w niemal 70 filmach i serialach.

W 1968 roku poślubiła brytyjskiego aktora Davida Hemmingsa. Miała z nim syna Nolana Hemmingsa, który poszedł w ślady rodziców. Para rozwiodła się w 1975 roku. Trzy lata później aktorka wyszła za dziennikarza Simona Jenkinsa. Doczekali się syna Edwarda. Rozwiedli się w 2009 roku. Rok po rozstaniu zaczęła spotykać się z dziennikarzem Richardem Evansem.

Nie przegap
gwiazdy które brały ślub kilka razy
10 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS