Obserwuj w Google News

Przełom w relacji księcia Harry’ego i Karola III. Poddani zszokowani

2 min. czytania
15.11.2023 13:37
Zareaguj Reakcja

Relacje księcia Harry’ego i króla Karola wciąż są jedną wielką tajemnicą. Mówi się, że monarcha wciąż skłócony jest z niepokornym synem, którego nie zaprosił nawet na swoje 75. urodziny. Brytyjskie media twierdzą jednak, że napięcie między nimi może się niedługo zakończyć.

Przełom w relacji księcia Harry’ego i Karola III. Poddani zszokowani
fot. SplashNews.com/East News, Chris Jackson/Press Association/East News

Rodzinne relacje księcia Harry’ego i króla Karola w ostatnim czasie nie należały do najcieplejszych. Wiedzą o tym wszyscy ci, którzy pilnie śledzą nowinki z brytyjskiego dworu. Harry wciąż nie może przebaczyć ojcu krzywd, jakie ten wyrządził mu przed laty. Ważnym elementem w sporze royalsów stał się też stosunek rodziny księcia wobec jego małżonki. Meghan Markle twierdzi, że bliscy jej męża nie robili nic, gdy brytyjskie media publicznie gnębiły ją na każdym kroku i posyłały w jej stronę rasistowskie komentarze.

Redakcja poleca

Książę Harry wciąż skłócony z rodziną

Nie lepiej miało dziać się również na samym dworze. Harry i Meghan w wywiadzie z Oprah ujawnili, że jeden z członków rodziny roylasa obawiał się o odcień skóry ich pierwszego potomka. Do dziś nie ujawniono, która osoba z rodziny kierowała do nich tego typu uwagi. Wśród podejrzanych znajdowała się m.in. księżniczka Anna oraz Camilla, która miała stwierdzić, że „ byłoby zabawnie, gdyby ich syn miał rude afro”.

Od kilku dni media na całym świecie trąbią o sporze między Harrym i Karolem, który 14 listopada obchodził swoje 75. urodziny. Mimo tak wystawnej okazji monarcha miał nie zaprosić syna na przyjęcie, o czym informował rzecznik prasowy Sussexów.

Zobacz też: Quiz. "The Crown". Na 4. pytanie odpowiadają tylko eksperci rodziny królewskiej

Książę Harry pogodzi się z ojcem? Nastąpił przełom w ich relacji

Brytyjskie gazety podawały jednak, że cała sytuacja miała się zupełnie inaczej. Zdaniem tabloidów Harry został zaproszony na przyjęcie, lecz odmówił wzięcia udziału. Syn króla miał skontaktować się z ojcem prywatnie – o czym donosili informatorzy. Okazuje się, że anonimowe źródła wcale się nie myliły. Obecna na przyjęciu korespondentka „The Telegraph” przyznała, że książę zadzwonił do Karola z życzeniami, a ich rozmowa miała przebiec bardzo pozytywnie.

„Po długim okresie, gdy prawie ze sobą nie rozmawiali, pojawiła się wyraźna zmiana tonu i rozmowa zakończyła się nawet zgodą na ponowną rozmowę w przyszłym tygodniu” – relacjonowała Victoria Ward. Przekazano też, że król miał okazję porozmawiać również z Meghan Markle oraz dwójką wnucząt. Czteroletni książę Archie i dwuletnia księżniczka Lilibet nagrali wideo, na którym śpiewają „Happy birthday” swojemu dziadkowi.

Źródła Radio ZET/wprost.pl

Nie przegap
Najwięksi skandaliści w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Meghan i Harry nie są jedyni
14 Zobacz galerię
fot. Hilary Jane Morgan/Design Pics RM, Doug Seeberg-The Sun/POOL supplied by Splash News / SplashNews.com, RT Youth Power Fund/Ferrari Press, Marcin Nowak