Obserwuj w Google News

Książę Harry dementuje plotki. Nie dostał zaproszenia na urodziny Karola III?

2 min. czytania
09.11.2023 12:12
Zareaguj Reakcja

Książę Harry i jego żona Meghan Markle rzekomo nie zostali zaproszeni na przyjęcie urodzinowe króla Karola III. Informację o tym przekazał rzecznik prasowy Sussexów w dzień otwarcia brytyjskiego parlamentu. Teraz zarzuca się im nieodpowiednie wyczucie czasu.

Książę Harry dementuje plotki. Nie dostał zaproszenia na urodziny Karola III?
fot. Rex Features/East News + John Phillips/Press Association/East News

Nie milkną głosy krytyki w stronę księcia Harry’ego i Meghan Markle. Książęca para poczuła się „zlekceważona” brakiem zaproszenia na przyjęcie urodzinowe króla Karola III. W dzień otwarcia brytyjskiego parlamentu przez monarchę rzecznik prasowy Sussexów podał do wiadomości, że nie otrzymali informacji od Pałacu Buckingham o urodzinach. Czy było to celowe działanie księcia Harry’ego?

Książę Harry wypowiedział się w „nieodpowiednim” momencie?

Nie od dziś wiadomo, że książę Harry i król Karol III nie mają zbyt dobrych stosunków. Napiętą sytuację zaostrzają coraz to nowsze konflikty między ojcem a synem. W ostatnim czasie Karol III postanowił, że już nie będzie wyciągał ręki do księcia, aby się z nim pogodzić.

14 listopada król będzie świętować swoje 75. urodziny. Wygląda na to, że Harry postanowił odegrać się na ojcu. Rzecznik prasowy Sussexów poinformował, że Pałac Buckingham nie skontaktował się z nimi w sprawie urodzin Karola III. Stało się to na kilka godzin przed państwowym otwarciem brytyjskiego parlamentu przez króla. Jak podkreśla ekspert Richard Fitzwilliams, to nie przypadek, że książę Harry informuje o tym w tak wyjątkowym dniu.

Redakcja poleca

– Król Karol złożył hołd zmarłej królowej. Była to historyczna okazja, po raz pierwszy król otworzył parlament od 1950 r. Jerzy VI zachorował w 1951 r. Tego samego dnia, w szczególnie nieodpowiednim momencie, Sussexowie znów pojawiają się w wiadomościach – mówił królewski ekspert dla portalu Mail Online.

Konflikt między Karolem III a Harrym może się pogłębić

Kilka dni wcześniej brytyjskie gazety podały do wiadomości, że to książę Harry odmówił przyjazdu na urodziny Karola III. O Sussexach Richard Fitzwilliams mówi: – Zaprzeczają doniesieniom "The Sunday Times", że odrzucili zaproszenie na 75. urodziny króla. Harry, jak powiedział nam informator, "skontaktuje się z ojcem prywatnie".

Według królewskiego eksperta napięta atmosfera między ojcem a synem może się pogłębić, a to będzie ogromnym problemem dla króla Karola III. – Rozłam w rodzinie królewskiej nie może być większy, a zdezorientowani dworzanie muszą zastanawiać się, co będzie dalej. Miejmy nadzieję, że doniesienia o umowie na cztery książki z Random House nie doprowadzą do kolejnych wspomnień – powiedział Richard Fitzwilliams.

Ekspert zauważa, że książę Harry może przywołać niewygodne fakty z życia rodziny królewskiej w kolejnych książkach. Wcześniej monarcha napisał biografię zatytułowaną „Ten drugi”.

Nie przegap
Rozwody, zdrady i bolesna śmierć. Oto najgorsze momenty z życia Elżbiety II
12 Zobacz galerię
fot. AFP/EAST NEWS