Obserwuj w Google News

Książę Harry zadał cios ojcu. Król Karol III nie ma już sił

2 min. czytania
06.11.2023 14:31
Zareaguj Reakcja

Książę Harry już od kilku lat pozostaje w konflikcie z rodziną królewską. Chociaż w mediach co jakiś czas pojawiają się publikacje zwiastujące wielkie pojednanie, to w rzeczywistości sytuacja wygląda mniej różowo. Okazuje się, że książę Harry odrzucił zaproszenie na urodziny króla Karola III.

Książę Harry odrzucił zaproszenie na urodziny króla Karola III
fot. HENRY NICHOLLS/AFP/East News, Jane Barlow/WPA Pool/Shutterstock/Rex Features/East News

Król Karol III 14 listopada będzie świętować 75. urodziny. O ile u jego boku z pewnością pojawi się książę William i księżna Kate, tak książę Harry nie chce pojawiać się w tym towarzystwie. Młodszy syn księżnej Diany już na dobre odciął się od bliskich. Po wydaniu biografii „Spare” i wywiadach m.in. dla Oprah Winfrey, krewni nie mogą wybaczyć mu ujawnienia tajemnic royalsów oraz oczerniania rodu. Z czasem chciano wyjaśnić między sobą niesnaski i nieporozumienia, jednak książę Harry uparcie odmawiał wizyt w pałacu.

- Nie sądzę, abyśmy mogli kiedykolwiek zawrzeć pokój z moją rodziną, chyba że prawda wyjdzie na jaw. Jest wiele rzeczy, które mogę wybaczyć, ale do pojednania potrzebne są rozmowy, a ich częścią musi być odpowiedzialność – mówił w wywiadzie dla „Good Morning America”. Najwidoczniej książę nie chce dyskutować z wpływowymi royalsami.

Zobacz także:  Obsceniczne zachowanie królowej Camilli. Zrobiła to publicznie Karolowi

Książę Harry odrzucił zaproszenie na urodziny króla Karola

Kilka tygodni temu król Karol osobiście wystąpił do syna z prośbą, aby ten uczestniczył w uroczystościach odbywających się z okazji pierwszej rocznicy śmierci królowej Elżbiety II. Książę Harry odmówił. Ostatecznie miał jednak na krótko pojawić się w kaplicy św. Jerzego w Windsorze w tajemnicy przed mediami. Mało prawdopodobne, aby wówczas spotkał się z członkami rodziny królewskiej. Miał inne obowiązki – wystąpił z mową na gali jednej z organizacji charytatywnych, której jest patronem. Dzień później poleciał do Niemiec.

Redakcja poleca

Wygląda na to, że w rodzinie królewskiej jeszcze długo nie zapanuje spokój. Jak donosi „Daily Mail”, młodszy syn księżnej Diany miał odrzucić zaproszenie na uroczystość w Clarence House. To tam 14 listopada royalsi będą wznosić toasty za zdrowie monarchy.

Kolejne rewelacje przedstawia też tygodnik „Sunday Times”. Książę Harry i król Karol III mają niewiele ze sobą rozmawiać, a monarcha miał już zrezygnować z kolejnych prób podejmowania kontaktu synem. Czy król Karol III umrze skłócony z synem? Pozostaje jeszcze wpływ księcia Williama, jednak bracia również od dawna ze sobą nie rozmawiają. Chociaż Harry niejednokrotnie był zapraszany na rodzinne uroczystości czy też proszony o dłuższą pogawędkę przez telefon, nigdy nie wyszło z tego nic dobrego.

Źródło: Radio ZET/Daily Mail/Sunday Times

Nie przegap
Najwięksi skandaliści w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Meghan i Harry nie są jedyni
14 Zobacz galerię
fot. Hilary Jane Morgan/Design Pics RM, Doug Seeberg-The Sun/POOL supplied by Splash News / SplashNews.com, RT Youth Power Fund/Ferrari Press, Marcin Nowak