Obserwuj w Google News

Poważny wypadek gwiazdora disco polo. Trafił na SOR z urwanym palcem

2 min. czytania
19.02.2023 17:04
Zareaguj Reakcja

Kordian Cieślik, znany piosenkarz disco polo, uległ fatalnemu wypadkowi podczas pracy w warsztacie. Metalowa sprężyna z impetem uderzyła w rękę mężczyzny i oderwała mu kawałek palca. Artysta trafił na pogotowie. 

Kordian Cieślik
fot. Facebook:@kordian.cieslik

Wacław Cieślik, znany jako Kordian, to piosenkarz góralskiego nurtu disco polo, który wylansował takie przeboje jak "Oczy, czarne oczy", "Lubię wracać" czy "Dziewczyna z gór". Piosenkarz ostatnio uległ tragicznemu wypadkowi, w wyniku którego stracił fragment palca. O wydarzeniu Kordian poinformował na Facebooku, wstawiając zdjęcie z SOR-u. 

Redakcja poleca

Kordian miał wypadek. Piosenkarzowi disco polo urwało palec

Do zdarzenia doszło w garażu, w którym Cieślik pracował przy mocowaniu bramy wjazdowej. Nagle sprężyna z metalowym zakończeniem odskoczyła i uderzyła wokalistę w lewą rękę.

Niestety, uraz był na tyle poważny, że kawałek palca został dosłownie urwany - przekazał Kordian w rozmowie z portalem Disco-polo.info. 

Pochodzący z nowosądeckiej wsi Żeleźnikowa Wielka Kordian został przewieziony na SOR. - Chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe - podsumował wokalista pod zdjęciem z sali zabiegowej. 

Po wypadku Kordian zamieścił nagranie, w którym podziękował fanom za troskę i przekazał, że lekarzom udało się przyszyć fragment palca

Mój palec wskazujący lewej ręki został mocno skiereszowany, w zasadzie podcięty do kości, można powiedzieć. Udało się go przyszyć. Mam nadzieję, że wszystko się zagoi i będzie ok. Najgorsze są te pierwsze dni, gdzie jest ten ból i pewnie będzie się utrzymywał jeszcze długo. Jest to duży dyskomfort. [...] Postaram się zasnąć, ale nie jest to możliwe - powiedział. 

Wokalistę czeka rehabilitacja i jeśli wszystko dobrze pójdzie, jego ręka wróci do dawnej sprawności. Kordian nie planuje jednak przerwy. W ostatnich nagraniach zaprosił fanów na zbliżające się występy, na których będzie śpiewał z ręką w temblaku.