Obserwuj w Google News

Otwarto grób Kłosowskiego z „Czterdziestolatka”. Spełniono ostatnią wolę aktora

2 min. czytania
22.09.2023 22:10
Zareaguj Reakcja

Roman Kłosowski zmarł 11 czerwca w Łodzi. Aktor znany z takich produkcji jak „Czterdziestolatek”, „Na Wspólnej”, „Stacyjka” czy „Na dobre i na złe” odszedł w szpitalu – trafił tam z domu opieki. Pod koniec życia miał ogromne problemy ze wzrokiem oraz z poruszaniem się. Właśnie spełniono ostatnią wolę Romana Kłosowskiego.

Otwarto grób Romana Kłosowskiego z „Czterdziestolatka”
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News, Adam Burakowski/REPORTER/East News

Roman Kłosowski spoczął w Warszawie w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym. Pięć lat przed świercią aktor pożegnał ukochaną żonę, Krystynę, która walczyła z rakiem. Wspólnie spędzili 58 lat jako małżeństwo. Kobieta została pochowana w Poznaniu na Cmentarzu Górczyńskim. Roman Kłosowski bardzo chciał, aby on i jego ukochana spoczęli we jednej mogile.

Zobacz także:  Oficjalna przyczyna śmierci gwiazdora "Euforii". Raport mówi o "śmiertelnej mieszance"

Spełniono ostatnią wolę Romana Kłosowskiego

Roman Kłosowski nie ukrywał, jak bardzo tęskni za żoną. Była jego ogromnym wsparciem, a nagła śmierć załamała serialowego Maliniaka. W 2018 roku wyszło na jaw, że ostatnią wolą aktora było spocząć wraz z żoną w jednym grobie.

Wolę tę spełnił syn Romana i Krystyny Kłosowskich, Tomasz. W rozmowie z „Super Expressem” wyjaśnił, że już pod koniec 2022 roku zadbał, aby prochy mamy zostały przeniesione z Poznania do Warszawy.

Redakcja poleca

- Mamę dochowałem do taty w grudniu. Ekshumacja odbyła się tydzień wcześniej. Potrzebna była także nowa urna, gdyż poprzednia była już lekko zmurszała. Niestety do maja musiałem czekać na napisy na płycie nagrobnej, gdyż takie mają terminy. Płyta z jej grobu z Cmentarza Górczyńskiego, gdzie była wcześniej pochowana, została przekazana zarządcy cmentarza – mówił Tomasz Kłosowski dla „se.pl”.

Zmieniły się również napisy na płycie nagrobnej. Na Powązkach już oficjalnie spoczywają Roman Kłosowski i Krystyna Kłosowska. Prochy pary znajdują się w kolumbarium, gdzie nie ma zbytnio miejsca na obszerne wiązanki i duże znicze, ale miejsce jest zadbane i odwiedzane.

Nie przegap
Gra o tron
10 Zobacz galerię
fot. Materiały prasowe HBO