Obserwuj w Google News

Oficjalna przyczyna śmierci gwiazdora "Euforii". Raport mówi o "śmiertelnej mieszance"

2 min. czytania
22.09.2023 12:03
Zareaguj Reakcja

Znamy przyczyny śmierci Angusa Clouda - młodego aktora, który zasłynął rolą w serialu HBO "Euforia". Co wykazała sekcja zwłok artysty?

Angus Cloud
fot. Faye Sadou/Associated Press/East News

25-letni Angus Cloud zmarł 31 lipca 2023 roku. Pojawiły się informacje dotyczące oficjalnej przyczyny śmierci gwiazdora "Euforii".

Angus Cloud nie żyje. Ujawniono przyczynę śmierci młodego aktora

Cloud odszedł niespodziewanie w domu rodzinnym w Oakland w Kalifornii. Jego rodzina przekazała wówczas, że gwiazdor przeżywał śmierć ojca, który zmarł tydzień wcześniej. Matka Clouda w oficjalnym oświadczeniu zakomunikowała, że jej syn nie popełnił samobójstwa.

Jak podaje Deadline, w końcu pojawił się raport z sekcji zwłok Clouda. Potwierdzono, że aktor zażył różnego rodzaju środki, w tym narkotyki. Biuro koronera hrabstwa Alameda przekazało, że aktor zmarł na skutek "ostrego zatrucia" śmiertelną mieszanką metamfetaminy, fentanylu, kokainy i benzodiazepinu. Przedawkowanie określono jako nieumyślne.

Redakcja poleca

Do zgonu doszło około 11:30. Straż pożarna z Oakland otrzymała telefon zgłoszeniowy o nieprzytomnym młodym mężczyźnie. Michael Hunt — rzecznik prasowy Oakland Fire Department — opisał zdarzenie w rozmowie z mediami. Potwierdził, że po przybyciu na miejsce ratowników medycznych stwierdzono zgon mężczyzny. Nie ustalono wówczas przyczyny jego śmierci.

Z tego powodu pojawiło się wiele spekulacji na ten temat. Jedną z ewentualnych przyczyn zgonu miało być samobójstwo. Matka Clouda zapewniła jednak, że jej syn nie przejawiał żadnych oznak osoby myślącej o odebraniu sobie życia - wręcz przeciwnie, planował swoją przyszłość. Prawdopodobnie zażył narkotyki w celu ukojenia bólu po stracie ojca.

Redakcja poleca

Angus Cloud: najważniejsze osiągnięcia

Urodził się 10 lipca 1998 roku w Oakland. Cloud uczęszczał do Oakland School for the Arts, gdzie poznał Zendayę. W 2013 roku wpadł do kiepsko oświetlonego dołu budowalnego. W wyniku upadku doznał uszkodzenia mózgu.

W roku 2019 dostał rolę Fezco w serialu "Euforia". Dzięki niej zyskał międzynarodową rozpoznawalność. Jennifer Venditti, reżyserka castingu serialu HBO, zauważyła go w restauracji i zaproponowała pracę. Początkowo uznał, że to oszustwo. W końcu jednak zgodził się na występ w produkcji.

Wcielał się w dobrodusznego dilera narkotyków, który często udzielał wskazówek moralnych wielu głównym bohaterom serialu. Został doceniony zarówno przez widzów, jak i krytyków. Z tego powodu w 2. sezonie "Euforii" jego rola została powiększona. Poza hitem HBO Max brał udział w serialu "The Perfect Woman", filmach "North Hollywood" i " The Line" oraz kilku teledyskach. Zagrał też w nieskończonych jeszcze produkcjach - horrorze "Your Lucky Day", dramacie "Freaky Tales" i niezatytułowanym filmie Universal Pictures o jednym z klasycznych potworów. Trudno powiedzieć, czy Cloud skończył pracę na planach nadchodzących tytułów, a więc, czy pośmiertnie zobaczymy go jeszcze na ekranie.

Nie przegap
Gwiazdy, które popełniły samobójstwo
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram @marilynmonroe / @rapnau.pl / ABC/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

Z tego powodu pojawiło się wiele spekulacji na ten temat. Jedną z ewentualnych przyczyn zgonu miało być samobójstwo.