Obserwuj w Google News

Nie żyje Angus Cloud z „Euforii”. Znamy możliwą przyczynę śmierci

2 min. czytania
01.08.2023 11:23
Zareaguj Reakcja

Nie żyje Angus Cloud. 25-letni gwiazdor HBO, który zyskał światową sławę dzięki roli Fezco z „Euforii”, został odnaleziony przez swoją matkę w ich domu rodzinnym. To kobieta powiadomiła służby o śmierci syna. Podała również prawdopodobną przyczynę zgonu potomka.

Nie-żyje-Angus-Cloud-z-Euforii-Znamy-możliwą-przyczynę-śmierci
fot. Rex Features/East News

Nie żyje Angus Cloud. 25-letni aktor zaistniał w światowym show-biznesie dzięki serialowi HBO „Euforia”, w którym wcielił się w rolę Fezco. Fani produkcji HBO niemal natychmiast pokochali historię skrzywdzonego przez los dilera, którego wątek rozbudowano w drugim sezonie show. Angus miał pojawić się również w trzecim sezonie serialu, lecz na razie nie wiadomo, jak twórcy zakończą jego opowieść.

Redakcja poleca

Co ciekawe jednak Angus Cloud nigdy nie ubiegał się o tę rolę. Pierwotnie mężczyzna zamierzał związać się z zawodem scenografa, lecz jego życie potoczyło się inaczej. Twórcy „Euforii” wypatrzyli go na ulicy i zaangażowali do roli uwielbianego przez widzów dilera. Śmierć aktora to ogromny cios dla jego najbliższych, którzy przed tygodniem pożegnali Conora Hickeya – ojca Angusa, który zmarł w wyniku choroby.

Nie żyje Angus Cloud. Gwiazdor „Euforii” miał 25 lat

Śmierć ukochanego ojca doszczętnie załamała aktora. Cloud nie radził sobie z odejściem rodzica, a jego problemy psychiczne (m.in. depresja) jedynie pogłębiały jego zły stan. Media donoszą, że po pogrzebie, jaki odbył się w Irlandii, aktor zmagał się z myślami samobójczymi. Usiłował przezwyciężyć swój żal, otaczając się rodziną.

- Angus otwarcie mówił o swojej walce ze zdrowiem psychicznym i mamy nadzieję, że jego śmierć przypomni innym, że nie są sami i nie powinni walczyć w milczeniu. Mamy nadzieję, że świat zapamięta go za jego humor, śmiech i miłość do wszystkich. Prosimy o prywatność, gdy próbujemy uporać się z tą druzgocącą stratą – czytamy w oświadczeniu bliskich aktora.

Redakcja poleca

Ciało gwiazdora „Euforii” odnalazła matka. Kobieta podała przyczynę śmierci

25-letniego gwiazdora odnaleziono w jego domu rodzinnym w Oakland w Kalifornii. Portal TMZ donosi, że ciało Angusa znalazła jego matka, która zadzwoniła pod 911. Kobieta przekazała służbom, że jej syn nie ma wyczuwalnego pulsu i najprawdopodobniej przedawkował.

Wiadomość ta nie jest jednak oficjalnym komunikatem. Nie wiadomo również, po jaką substancję mógł sięgnąć 25-latek. Policja wszczęła już dochodzenie w tej sprawie.

Brandon Lee, Heath Ledger, Aaliyah
10 Zobacz galerię
fot. Miramax/Courtesy Everett Collection/East News/ Ferrari Press/East News/Courtesy Everett Collection/East News

Jeśli podejrzewasz u siebie lub u kogoś bliskiego depresję, przeżywasz trudny czas, dopada Cię wiele złych myśli - poproś o pomoc. Poniżej znajdziesz numery, pod którymi otrzymasz profesjonalne wsparcie.

Pomoc w kryzysie psychicznym:

Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel. 22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)

Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)

ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania - tel. 22 484 88 01

Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel. 22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)

Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)

RadioZET.pl/tmz.com