Obserwuj w Google News

Nick Benedict nie żyje. Zmarł w dzień swoich urodzin

2 min. czytania
20.07.2023 07:58
Zareaguj Reakcja

Nie żyje Nick Benedict. Aktor, który grał w serialach „Żar młodości”, „Dni naszego życia” i „Wszystkie moje dzieci”, zmarł 14 lipca. Przed śmiercią przeszedł poważną operację.

Nick Benedict nie żyje. Aktor "Dni naszego życia" miał 77 lat
fot. Shutterstock/Martyn Jandula

Nick Benedict nie żyje. Miał na swoim koncie ponad 40 kreacji aktorskich. W jego zawodowym portfolio dominowały angaże w produkcjach serialowych. Widzowie „Dni naszego życia” poznali go jako Curtisa Reeda, fani „Żaru młodości” mieli okazję zobaczyć go w roli Michaela Scotta, a ci, którzy śledzili losy bohaterów „Wszystkich moich dzieci” kojarzą go z Phillipem Brentem.

Redakcja poleca

Nick Benedict nie żyje. Przed śmiercią przeszedł operację

Nick Benedict zmarł 14 lipca, w dzień swoich 77 urodzin. Tę przykrą informację przekazano na pośrednictwem facebookowego profilu restauracji, w której pracuje wdowa po aktorze, Ginger. „Odszedł, by być z Panem” – czytamy w internetowym wpisie.

Przed śmiercią aktor zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Współpracownicy jego żony założyli internetową zbiórkę funduszy, gdy trafił pod opiekę specjalistów. „Zamierzamy zebrać pieniądze, by pomóc w płaceniu za rachunki, jedzenie i jakiekolwiek wydatki związane z medycyną, które mogą się pojawić” – brzmi opis zbiórki.

Z tej samej strony możemy dowiedzieć się, że na początku miesiąca Benedict musiał przejść pilną operację. „W niedzielę 2 lipca Nick miał operację rdzenia kręgowego. 4 lipca trafił do hospicjum. Jest sparaliżowany od szyi w dół. Będzie potrzebował nieustannej opieki i wsparcia” – poinformowano na GoFundMe.com.

Nick Benedict zmarł w Arizonie. Miał 77 lat. Do tej pory szczegóły dotyczące jego pochówku nie zostały ujawnione.

Anne Heche, Robbie Coltrane i Olivia Newton-John
12 Zobacz galerię
fot. Valerie Macon/AFP/East News,AF Archive/David Gadd/Mary Evans Pictures Library/East News,Yomiuri Shimbun/Associated Press/East News

Źródła: RadioZET.pl/Imdb.com