Obserwuj w Google News

Orlen szkoli pracowników na wypadek zatrzymania. Detektyw Rutkowski zabrał głos

2 min. czytania
21.11.2023 08:56
Zareaguj Reakcja

Krzysztof Rutkowski to eksdetektyw-celebryta, który lubi udzielać się w przestrzeni publicznej. Niedawno powiedział, co robić w wypadku zatrzymania przez służby. Należy być wyjątkowo ostrożnym.

Detektyw Rutkowski o kulisach pracy. "Trofeum się nie uszkadza"
fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Krzysztof Rutkowski to absolwent sochaczewskiego Technikum Mechanizacji Rolnictwa i były milicjant, który wszedł do świata show-bizu jako detektyw-celebryta. Pojawiał się na telewizyjnej antenie w programie „Detektyw”, w „Tańcu z gwiazdami” oraz w produkcjach serialowych „Sukces” i „Gulczas, a jak myślisz…”.

Redakcja poleca

Jego kariera oparta jest na obecności w mediach i angażowaniu się w różnego rodzaju sprawy kryminalne. Niedawno Rutkowski lansował się, opowiadając o swoim udziale w poszukiwaniach Grzegorza Borysa, a lata temu było o nim głośno, gdy badał sprawę zaginięcia małej Madzi z Sosnowca.

I choć na jego detektywistycznym honorze pojawiło się kilka skaz, Rutkowski w pewnych kręgach wciąż cieszy się renomą. Niedawno podzielił się z fanami wskazówkami dotyczącymi zachowania podczas zatrzymania.

Krzysztof Rutkowski radzi, co zrobić podczas zatrzymania

Krzysztof Rutkowski odniósł się do pytania, które padło na antenie radia Złote Przeboje. Prowadzący audycję zapytał „jak bezpiecznie upadać podczas zatrzymania”, co było oczywistym nawiązaniem do informacji o planowanych przez Orlen szkoleniach dla pracowników, które mają ich przygotować na wypadek interwencji służb.

Znany eksdetektyw stwierdził, że najważniejsze podczas zatrzymania jest odpowiednie przygotowanie osoby, która dokonuje interwencji. Sprowadził przy tym osobę zatrzymywaną do roli trofeum. – Myślę, że przeszkoleni powinni być ci, którzy będą zatrzymywać. Jak zatrzymać tak, aby nie uszkodzić osoby, którą zatrzymujemy. My mamy dość duże doświadczenie, ponieważ zatrzymywaliśmy poszukiwanych listami gończymi na całym świecie. Dbaliśmy o to, żeby nie byli uszkodzeni, ponieważ trofeum się nie uszkadza – powiedział cytowany przez Plotek Rutkowski.

Stwierdził też, że idealny scenariusz to taki, w którym osoba, spodziewająca się zatrzymania, nie stawia oporu i postanawia czekać na służby. – Najbardziej bezpiecznie, jeżeli ci, którzy liczą się z tym, że mogą być zatrzymani przez policję i rzucani na ziemię, po prostu czekają. Jeden z ministrów sportu, od czwartej rano czekał zapakowany na policję... – oznajmił.

Redakcja poleca

Kontrowersje Krzysztofa Rutkowskiego

Krzysztof Rutkowski często chwali się swoimi zasługami. Nie oznacza to jednak, że udało mu się uniknąć kontrowersji. Jego kariera naznaczona jest wizerunkowymi wpadkami.

W 2005 roku Rutkowski doprowadził do bezprawnego zatrzymania dwóch mężczyzn. Dziesięć lat później sąd nakazał mu wypłacić zadośćuczynienie w wysokości 100 tys. złotych za naruszenie dóbr osobistych poszkodowanych. Był także podejrzany między innymi o pranie brudnych pieniędzy, współpracę ze śląską mafią paliwową oraz bezprawne prowadzenie działalności detektywistycznej.

Źródła: Radio ZET/Plotek/Radio Złote Przeboje

Nie przegap
Polskie gwiazdy, które były w polityce
9 Zobacz galerię
fot. Paweł Wodzyński/EAST NEWS, Krzysztof Kaniewski/REPORTER/EAST NEWS, ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS, Jacek DomińskiI/REPORTER/EAST NEWS