Youtuber wyleczył 1000 osób. Dzięki niemu znowu widzą

31.01.2023 14:46

Youtuber i filantrop MrBeast postanowił sfinansować zabieg leczenia zaćmy 1000 osób z kilku krajów. Reakcje tych, którzy odzyskali wzrok, nagrał i zamieścił w serwisie YouTube. "Połowa niewidomych na świecie to osoby potrzebujące dziesięciominutowej operacji" — możemy usłyszeć w opublikowanym filmie.

Youtuber wyleczył 1000 osób. Dzięki niemu znowu widzą
fot. Invision/Invision/East News

Nazywa się Pan Bestia, lecz wcale bestią nie jest. Młody Youtuber wykorzystuje swój majątek najlepiej jak potrafi. Niedawno pomógł wyleczyć 1000 osób z zaćmy.

Zobacz także: Kacper Błoński w ogniu krytyki. Influencer lansował się na zamarzniętym Morskim Oku. "Ogarnij się"

MrBeast zafundował 1000 osób leczenie zaćmy

MrBeast zrewolucjonizował świat internetowej rozrywki. Sięgnął po stare formaty reality show i unowocześnił je. W ten sposób powstały dziesiątki filmów na jego kanale, w których ludzie walczą ze sobą o najróżniejsze nagrody. Znany ze swojej rozrzutności youtuber obdarowuje ich nagrodami, których nie mogliby marzyć uczestnicy programów telewizyjnych. Sprzęty domowe, całe domy, sportowe samochody, a nawet prywatna wyspa — to tylko niektóre z nagród, które MrBeast zafundował uczestnikom swojego internetowego show.

Teraz poszedł o krok dalej. 24-letni gwiazdor podarował ludziom coś, co znacznie przekraczało wartość wszystkich dotychczasowych nagród — wzrok.

W tym filmie leczymy ślepotę tysiąca osób zapowiedział na początku nagrania MrBeast.

I nie był to clickbait. Youtuber przeznaczył część swojego majątku, by zafundować niedowidzącym zabieg leczenia zaćmy.

Połowa niewidomych na świecie to osoby potrzebujące dziesięciominutowej operacji wytłumaczył chirurg, który współpracował z młodym gwiazdorem.

Zrobił to, co zapowiedział. Współpracując ze specjalistami MrBeast wyleczył z zaćmy 1000 osób — w Stanach Zjednoczonych, Wietnamie, Meksyku, Hondurasie, Indonezji, Brazylii, Kenii i na Jamajce.

Kim jest MrBeast? Kariera, zarobki, wiek

MrBeast, a właściwie Jimmy Donaldson, to 24-letni amerykański influencer, który od lat rozwija swoją markę osobistą, publikując nagrania w serwisie Youtube. Zdobył rozgłos, podejmując się szokujących i niezwykle wymagających wyzwań, na przykład licząc do stu tysięcy. Dziś jest jednym z najczęściej oglądanych influencerów na świecie.

Popularność w sieci to dobry sposób na zarobek. Majątek MrBeasta szacuje się dziś na 100 milionów dolarów. Sam Donaldson jednak nie uważa się za celebrytę i często zaznacza, że lwią część swoich dochodów przeznacza na finansowanie kolejnych projektów. A jest ich wiele.

MrBeast był inicjatorem dwóch projektów społecznych — #TeamTrees oraz #TeamSees — które miały na celu ponowne zalesienie niektórych obszarów globu i oczyszczenie rzek, plaż i basenów wodnych. Dodatkowo MrBeast zaangażował się w niesienie pomocy najuboższym oraz zorganizował zbiórkę dla uchodźców z Ukrainy.

Jest zwycięzcą nagrody Nickelodeon Kids' Choice Awards 2022.

loader

Źródła: RadioZET.pl/Youtube: @MrBeast