Obserwuj w Google News

Gwiazdorowi "Pierwszej miłości" grozi więzienie. Wyciekł akt oskarżenia Mikołaja K.

2 min. czytania
03.02.2023 16:53
Zareaguj Reakcja

W sieci pojawił się akt oskarżenia wobec Mikołaja K., znanego między innymi z serialu "Pierwsza miłość". Popularnemu aktorowi może grozić nawet kara pozbawienia wolności. Co takiego zrobił?

Mikołaj K., aktor z "Pierwszej miłości", z zarzutami
fot. Artur Zawadzki/REPORTER / EAST NEWS

Mikołaj K. to znany polski aktor, doskonale kojarzony przez widzów seriali. Popularność przyniosły mu role w takich hitach jak " Pierwsza miłość", "Barwy szczęścia", "Przyjaciółki" czy "Klan". W zeszłym roku zrobiło się o nim głośno, jednak nie z powodu zawodowych sukcesów. 42-latek miał zalegać z alimentami na dwóch synów, których matką jest aktorka Aneta Zając. Chodziło o niebagatelną kwotę ponad 140 tysięcy złotych. Jak informuje "Super Express", Prokuratura Okręgowa w Warszawie wystawiła akt oskarżenia wobec mężczyzny. Może mu grozić nawet kara pozbawienia wolności.

Mikołaj K. z aktem oskarżenia. Gwiazdor "Pierwszej miłości" trafi do więzienia za alimenty?

"Super Express" informuje, że dotarł do aktu oskarżenia, który precyzuje zarzuty wobec Mikołaja K. Aktor ma zalegać z alimentami na kwotę 147 tysięcy złotych.

- Określonego co do wysokości wyrokiem Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa w Warszawie na rzecz synów – M.K. w kwocie 1500 złotych miesięcznie i R.K. w kwocie 1500 złotych miesięcznie. Wskutek tego łączna wysokość powstałych zaległości stanowi równowartość co najmniej trzech świadczeń okresowych, tj. o czyn z art. 209 par. 1 k.k. - cytuje tabloid słowa Aleksandry Skrzyniarz, rzeczniczki prasowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Okazuje się, że gwiazdor może trafić za kratki.

Redakcja poleca

Polski aktor pójdzie do więzienia za alimenty? Mikołaj K. z zarzutami

Akt oskarżenia miał zostać skierowany do sądu rejonowego dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie. Co może grozić Mikołajowi K. za niepłacenie alimentów? Okazuje się, że były gwiazdor "Pierwszej miłości" może nawet trafić do więzienia. Jak informuje Aleksandra Skrzyniarz, aktor może zostać ukarany grzywną, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do roku.