Obserwuj w Google News

Marcin Kwaśny wymodlił sobie pieniądze. Bóg zesłał mu tysiące złotych

2 min. czytania
03.02.2023 15:21
Zareaguj Reakcja

Marcin Kwaśny, aktor znany m.in. z „Barw szczęścia” i „Stulecia Winnych” nie boi się mówić o Bogu, wierze oraz swoim nawróceniu. Aktor twierdzi, że „Najwyższy” pomógł mu w rozwiązaniu wielu życiowych spraw – np. takich jak zerwanie z nałogiem czy też podjęcie decyzji o rozwodzie. Teraz modlitwie zawdzięcza przypływ gotówki.

Marcin Kwaśny
fot. Kamil Piklikiewicz/East News

Marcin Kwaśny, podobnie jak niektórzy polscy celebryci, daje świadectwo swojej wiary. Niedawno Wojciech Modest Amaro mówił o cudownym uzdrowieniu swojej żony, a Rafał Patyra z TVP, gdy znalazł sobie kochankę, poprosił o pomoc Boga w ratowaniu małżeństwa.

- Byłem na dnie psychicznym i emocjonalnym. Aż w końcu zawołałem do Boga: „Zajmij się tym, bo sam sobie nie poradzę. Zrób ze mną, co chcesz!”. I Pan Bóg wziął sprawy w swoje ręce – mówił wówczas Rafał Patyra. Marcin Kwaśny również powierzył swój los Bogu.

Zobacz także:  Wojciech Modest Amaro pokazał wnętrze prywatnej kaplicy. Robi wrażenie

Marcin Kwaśny wymodlił sobie pieniądze. Bóg nie zostawił go w potrzebie

Aktor udzielił niezwykle szczerego wywiadu „Dobremu Tygodniowi”, w którym po raz kolejny otwiera się na temat wiary. Na swoim przykładzie wie, że Bóg czyni cuda – prawie 10 lat temu pokonał nałóg alkoholowy. Marcin Kwaśny nazwał Jezusa „najlepszym terapeutą”.

Przywołał też historię, dzięki której udało mu się zrealizować swój autorski film pt. „Spowiedź”. Marcinowi Kwaśnemu brakowało pieniędzy i była to dość zaporowa kwota, bo aż 50 tys. zł.

Redakcja poleca

- Wtedy zwróciłem się do świętego o pomoc (św. Maksymiliana Kolbego — przyp. red.). No i proszę uwierzyć, trzy dni później miałem pieniądze na koncie. Udało się je zdobyć. To realny dowód jego wstawiennictwa! - relacjonował Marcin Kwaśny.

Marcin Kwaśny niejednokrotnie doświadczył świadectwa wiary

Aktor brał udział nie tylko w katolickim Narodowym Marszu Życia i Rodziny, ale jest też członkiem Rycerstwa Niepokalanej oraz wspólnoty Królowej Pokoju. Jak się okazuje, wymodlił sobie nie tylko pieniądze, ale też kilka lat temu… rozwód.

Marcin Kwaśny przez ponad 10 lat pozostawał w związku z Dianą Kołakowską. Po powrocie z pielgrzymki z Medziugorie podjął decyzję o rozwodzie. Podczas pobytu w Bośni prosił Maryję o uratowanie małżeństwa, ale Bóg chciał inaczej. Aktor poczuł, że zakończenie tego etapu życia przyniesie mu szczęście. Niedługo później sąd kościelny unieważnił związek Marcina i Diany.

Redakcja poleca

Drugą żonę poznał podczas spotkania wspólnoty Królowa Pokoju. Wraz z Klaudią w sierpniu 2021 roku poprzysiągł wierność i uczciwość przed Bogiem. Para doczekała się również synka. Zanim chłopczyk przyszedł na świat, Marcin i Klaudia wybrali się na pielgrzymkę do Gietrzwałdu, gdzie powierzyli dziecko łasce bożej. Małżeństwo wychowuje także córkę.

RadioZET.pl/Dobry Tydzień

Najgłośniejsze rozstania gwiazd w 2022 roku
8 Zobacz galerię
fot. East News, kolaż radiozet.pl