Obserwuj w Google News

Martyna Wojciechowska o deklaracji wolnych mediów. Zmiażdżyła PiS."Władza przejmuje kontrolę"

2 min. czytania
30.06.2023 19:19
Zareaguj Reakcja

Martyna Wojciechowska skomentowała deklarację redaktorów i redaktorek w sprawie wolności mediów. Gwiazda TVN nie miała litości dla rządów PiS i zaapelowała o stanowczą reakcję. 

Martyna Wojciechowska
fot. Piotr Molecki/East News

Martyna Wojciechowska to nie tylko jedna z najpopularniejszych polskich podróżniczek, która na swoim koncie ma wyprawy w najdalsze zakątki świata. To także ceniona i utalentowana dziennikarka, jedna z największych gwiazd stacji TVN. Nie jest tajemnicą, że 48-latka jest przeciwniczką rządów Prawa i Sprawiedliwości, wielokrotnie potępiała między innymi prześladowania środowiska LGBT, wspierała także strajki kobiet po zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Tym razem Martyna odniosła się do deklaracji redaktorek i redaktorów polskich mediów, opublikowanej w odpowiedzi na informację o próbach nacisku ze strony władzy.

Martyna Wojciechowska o naciskach władzy na media. Gwiazda TVN potępiła działania PiS

Na profilu Martyny Wojciechowskiej pojawił się obszerny post, w którym dziennikarka odniosła się do opublikowanej w sieci deklaracji redaktorów i redaktorek polskich mediów.

- Jako redaktorki i redaktorzy naczelni największych polskich mediów stajemy w obronie ich niezależności i deklarujemy nasze niepodważalne przywiązanie dla wartości dziennikarskich, takich jak obiektywizm, rzetelność i uczciwość dziennikarska - czytamy w oświadczeniu podpisanym między innymi przez RadioZET.

Martyna Wojciechowska podkreśliła, że jest świadkiem tego, jak władza próbuje wpływać na niezależność mediów.

- Od kilku lat ze smutkiem i niepokojem obserwuję, jak obecna władza powoli przejmuje kontrolę nad mediami, z których uczyniła narzędzie komunikacji swojej „jedynej słusznej prawdy”. Kolejne media zgłaszają o próbach nacisku - czytamy.

Martyna podkreśliła, że poruszanie niewygodnych tematów jest obowiązkiem rzetelnego dziennikarza.

Redakcja poleca

Martyna Wojciechowska broni wolnych mediów. Zaapelowała do dziennikarzy

Zdaniem Martyny Wojciechowskiej działanie obecnego rządu musi spotkać się z oporem środowiska dziennikarskiego. Gwiazda TVN uważa, że media powinny patrzeć władzy na ręce, a obiektywizm i niezależność to podstawowe zasady dobrego dziennikarstwa. 

- Jako dziennikarze mamy obowiązek poruszać tematy, które często mogą być trudne, niewygodne. Media powinny też patrzeć na ręce osób sprawujących władze, niezależnie od tego, kim są. Historia już niejednokrotnie pokazała, dlaczego to jest potrzebne. Do podstawowych zasad dziennikarskich należą:
obiektywizm, rzetelność, uczciwość, niezależność - czytamy.

Fani Martyny docenili jej głos w tej niezwykle ważnej sprawie.