Obserwuj w Google News

Marian Lichtman o trudnych relacjach Krawczyka z synem. "Było ciężko"

3 min. czytania
20.04.2021 14:30
Zareaguj Reakcja

Marian Lichtman udzielił wywiadu, w którym opowiedział o konflikcie Krzysztofa Krawczyka z jedynym synem. Przez lata między piosenkarzem a Krzysztofem juniorem narastał żal i dochodziło do napięć. Junior nie mógł pogodzić się z tym, że piosenkarz porzucił jego matkę Halinę Żytkowiak.

Marian Lichtman
fot. Artur Szczepanski/REPORTER/EAST NEWS

Śmierć Krzysztofa Krawczyka była wstrząsem nie tylko dla fanów, ale przede wszystkim rodziny artysty. Żona Ewa Krawczyk towarzyszyła piosenkarzowi w ostatnich chwilach życia, gdy kilka dni po wygranej walce z koronawirusem zaczął niespodziewanie słabnąć i tracić przytomność. Jak powiedział menadżer Andrzej Kosmala, Krawczykowie zdążyli się pożegnać. Umierający gwiazdor zwrócił się do Ewy pięknymi słowami, świadczącymi, że do końca darzył ją wielkim uczuciem. 

Krzysztof i Ewa Krawczykowie spędzili ze sobą ponad trzy dekady. Nie zawsze było między nimi sielankowo. Związkiem targały burze, które raz doprowadziły do rozstania. Artysta musiał zmierzyć się także z osobistym dramatem, jakim był konflikt z jedynym synem Krzysztofem juniorem. Kością niezgody miało być porzucenie przez Krawczyka matki chłopaka, Haliny Żytkowiak. Widywali się rzadko, syn nie ukrywał, że nie akceptuje nowej żony ojca. Jednak z biegiem lat udało im się przezwyciężyć żale. Przed śmiercią Krawczyka nagrali wspólną płytę, która obecnie czeka na wydanie. 

Redakcja poleca

Marian Lichtman o relacjach Krzysztofa Krawczyka z synem

Marian Lichtman, którego Andrzej Kosmala i Ewa Krawczyk posądzają o żerowanie na śmierci Krawczyka i roznoszenie plotek po mediach, udzielił wywiadu portalowi JastrząbPost. Były Trubadur opowiedział o trudnych relacjach Krzysztofa Krawczyka z synem Krzysztofem juniorem. 

Było ciężko - wspomina Lichtman. Mamą Krzysia była Halina Żytkowiak. Jego mama odeszła. Krzysztof to bardzo przeżył. Ewa też robiła wszystko, żeby to fajnie zrobić, ale to jakoś nie wychodziło. Może nie było człowieka, który by spróbował tej mediacji - próbował diagnozować rodzinny konflikt Krawczyków. 

Były Trubadur czuje się namaszczony przez zmarłego gwiazdora, by pomóc Krzysztofowi juniorowi poukładać sprawy z rodziną ojca. 

Krzysio odszedł. Ja cały czas go słucham to, co on do mnie mówił. Czuję się, jakby Krzysztof mi ciągle podpowiadał. Tak jakby mówił np. zrób coś z tym. Oczywiście nie będę w tej chwili robił tego, bo są emocje. (...) Zrobię wszystko, żeby Krzysio był szczęśliwy tam, gdzie teraz jest. Gra w niebiańskiej orkiestrze. Może na mnie czeka, także na Trubadurów. Jeszcze będzie fajnie, ale póki są emocje, to tego nie trzeba ruszać - stwierdził Lichtman. 

Kolejny dramat w rodzinie Krzysztofa Krawczyka. Jego brat jest w ciężkim stanie

W rozmowie z JastrząbPost muzyk przypomniał, że Krzysztof Krawczyk przejął opiekę nad trzema córkami siostry Ewy. Syn z pierwszego małżeństwa był poza rodziną, co nie sprzyjało budowaniu bliskich relacji. 

Krzysztof miał trzy żony w życiu. Miał Grażynę, Halinę, z którą miał jedynego syna i Ewę, jego największą miłość. Z nią nie miał dziecka. Ale miał córki z rodziny Ewy. On miał prawo je pokochać. Ale jak syn z innego małżeństwa patrzy na te inne córeczki, to bardzo łatwo jest o konflikt. Niepotrzebne to było, bo Krzysztof kochał i te córki, i Krzysia kochał. Ale ciężko było te relacje za życia złączyć. Krzysztof to bardzo przeżywał. Nawet nie miał komentarza, jak się ktoś zapytał - powiedział. 

Zdaniem Trubadura relacje Krawczyka z synem byłyby lepsze, gdyby dane mu było jeszcze zostać na tym świecie. 

To by na pewno się unormowało, że on miałby z synem bardzo dobry kontakt. Nagrali duet. Ja nie byłem przy tym, ale wiem, że nagrali. To zostało zatrzymane. Dalej nie ingerowałem w te sprawy - dodał Lichtman. 

Krzysztof junior również potrafi śpiewać, o czym świadczy archiwalne nagranie jednego z koncertów. Syn wokalisty zaśpiewał "Będziesz moją panią" Marka Grechuty.

Syn Krzysztofa Krawczyka zaśpiewał hit Marka Grechuty. Ma podobny głos do ojca? [WIDEO]