Obserwuj w Google News

Lichtman o groźbach i nękaniu przez Kosmalę. Padły poważne zarzuty. "Niszczyłeś wielu artystów"

2 min. czytania
16.04.2021 16:13

Marian Lichtman skomentował zachowanie Andrzeja Kosmali, który razem z wdową po Krawczyku oskarżają go o lansowanie się na śmierci piosenkarza. Były Trubadur ujawnił, że menadżer od kilku dni zalewa go obraźliwymi wiadomościami. Poniżenia mają być kierowane także do jego rodziny. 

Marian Lichtman
fot. TRICOLORS/East News

Śmierć Krzysztofa Krawczyka niespodziewanie doprowadziła do konfliktu między byłym menadżerem artysty Andrzejem Kosmalą i Marianem Lichtmanem, perkusistą zespołu Trubadurzy. Zaczęło się od wywiadu, w którym Lichtman ubolewał, że wdowa po Krawczyku nie poinformowała go osobiście o śmierci piosenkarza, którego uważał za wielkiego przyjaciela. Kilka dni po pogrzebie Kosmala opublikował wpis, w którym zarzucił Lichtmanowi lans na śmierci piosenkarza. Wyjawił także, że podczas uroczystości doszło do nieprzyjemnej wymiany zdań między Ewą Krawczyk a byłym Trubadurem. 

W odpowiedzi na łamach "Faktu" Lichtman przytoczył własną wersję wydarzeń. Tłumaczył, że podczas pogrzebu bronił honoru syna zmarłego piosenkarza, Krzysztofa juniora, który zamiast zająć miejsce obok wdowy, stał gdzieś w tłumie. Muzyk stwierdził, że Kosmala nigdy nie lubił Trubadurów i krzywo patrzył na rodzinną atmosferę w zespole. Teraz z zazdrości próbuje zdyskredytować członków grupy i odebrać im prawo do wspominania Krawczyka. Ponadto - jak powiedział Lichtman - menadżer obawia się o swoją pozycję. Kosmala się strasznie boi, że wiele "ciemnych spraw" teraz wyjdzie na jaw, zobaczycie - zdradził w "Fakcie". 

Syn Krzysztofa Krawczyka był bojkotowany na pogrzebie? Lichtman odpowiada Kosmali

Marian Lichtman oskarża Kosmalę o kłamstwa i obraźliwe ataki

Marian Lichtman opublikował post na Facebooku, w którym w dosadnych słowach zwrócił się do Andrzeja Kosmali.

Andrzeju Kosmala!!! Kłamco, manipulancie, intrygancie, czas twój minął. Żyjemy w wolnej Polsce! Przestań terroryzować media i z premedytacją wprowadzać w błąd ludzi - zaapelował muzyk. 

Były Trubadur posądził menadżera Krawczyka o niszczenie karier i stwierdził, że przez takich decydentów jak on musiał przed laty wyjechać z kraju. 

W czasach terroru komunistycznego byłeś niebezpieczny i piastowałeś ważne stanowiska w mediach i niszczyłeś wielu artystów. Przez takich jak ty musiałem emigrować z Polski - napisał Lichtman. 

Były perkusista Trubadurów wyznał, że Andrzej Kosmala nęka go wiadomościami, w których grozi i poniża jego oraz bliskie mu osoby. 

Od kilku dni ja, moja rodzina żyjemy w stresie, bombardowani obrzydliwymi wiadomościami od Andrzeja Kosmali, w których grozi i poniża mnie i moją rodzinę. Towarzyszu Kosmala!!! Uszanuj żałobę! - grzmi we wpisie były kompan Krzysztofa Krawczyka.  

Powstaje musical o Krzysztofie Krawczyku. Menadżer jest oburzony i zarzuca teatrowi kłamstwo