Obserwuj w Google News

Krzysztof Jaślar nie żyje. Zenon Laskowik przekazał smutne wieści

2 min. czytania
07.11.2023 07:21
Zareaguj Reakcja

Krzysztof Jaślar nie żyje. Legendarny reżyser teatralny i kabaretowy, dziennikarz i współzałożyciel kabaretu TEY zmarł w nocy 7 listopada. Tragiczną wieść przekazał jego przyjaciel Zenon Laskowik.

Krzysztof Jaślar nie żyje. Zenon Laskowik przekazał smutne wieści
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Nie żyje Krzysztof Jaślar. Współtwórca kabaretu TEY zmarł w nocy 7 listopada. O jego odejściu poinformował Zenon Laskowik. „Z przykrością informujemy, że dziś zmarł Krzysztof Jaślar, współzałożyciel Kabaretu Tey, autor tekstów, reżyser” – czytamy na jego oficjalnej stronie na Facebooku.

Informacje o śmierci Jaślara potwierdził także jego syn, Filip Jaślar, członek Grupy MoCarta. „Tata zmarł” – napisał na Facebooku, dodając czarno-białe zdjęcie swojego ojca.

Krzysztof Jaślar miał problemy zdrowotne

Pod koniec ubiegłego miesiąca Zenon Laskowik przekazał, że stan zdrowia Jaślara znacznie się pogorszył. W związku z tym odwołano część zaplanowanych występów. „Wierzymy, że za jakiś czas spotkamy się z Państwem ponownie w niezmienionym składzie” – stwierdził w facebookowym poście Laskowik.

Dwa dni przed śmiercią kabareciarza stało się jasne, że TEY musi zawiesić trasę do końca roku. „Szanowni Państwo, niestety w związku ze stanem zdrowia Krzysztofa Jaślara musimy odwołać wszystkie zaplanowane występy Kabaretu TEY do końca roku. Osoby, które zakupiły bilety, nie muszą nic robić w celu odzyskania pieniędzy. Od dziś będą odsyłane na Państwa konto” – napisał wówczas przyjaciel Jaślara.

Natura problemów zdrowotnych Krzysztofa Jaślara nie została ujawniona. Do publicznej wiadomości nie podano też przyczyn jego śmierci.

Redakcja poleca

Kim był Krzysztof Jaślar?

Krzysztof Jaślar urodził się w Bytomiu, gdzie ukończył szkołę średnią. Studiował w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, a po odebraniu dyplomu wraz z Zenonem Laskowikiem stworzył legendarny dziś kabaret TEY. Z czasem zaczął myśleć o karierze dziennikarskiej. Ukończył studia w tym kierunku i rozpoczął swoją przygodę z mediami. Doskonale odnajdował się w telewizji. Został twórcą wielu programów i reżyserem spektakli, kabaretów i współtwórcą opolskich festiwali.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap
Te gwiazdy pożegnaliśmy w 2023 roku. Wspominamy zmarłych
20 Zobacz galerię
fot. Artur Zawadzki/REPORTER + David Cheskin/Press Association/East News + Collin Xavier/Image Press Agency ABACA/Abaca/East News