Obserwuj w Google News

Król Karol nigdy nie przepadał za księciem Andrzejem. Przez niego jest zmęczony i sfrustrowany

2 min. czytania
31.07.2023 14:52

Książę Andrzej jeszcze za życia swojej matki musiał usunąć się w cień. Po tym, jak na jaw wyszło, że przyjaźnił się z przedsiębiorcą-pedofilem, książę oficjalnie stał się „czarną owcą” wśród royalsów, za którą niewielu mogłoby poręczyć. Sceptyczny wobec Andrzeja miał być nawet sam Karol.

Król Karol nigdy nie przepadał za księciem Andrzejem. Przez niego jest zmęczony i sfrustrowany
fot. East News

Nie ma drugiego takiego, który wywołałby tak wielki skandal wśród royalsów, jak książę Andrzej. Ze skompromitowanym wujem nie może się równać nawet książę Harry, który przysporzył swojej rodzinie niemałych zmartwień. Syn księżnej Diany nie był jednak zamieszany w światowej sławy skandal z udziałem pedofila Jeffreya Epsteina, który  podczas procesu zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach.

Redakcja poleca

Problemów księcia Andrzeja ciąg dalszy

Książę Andrzej przez lata utrzymywał z przestępcą przyjacielskie stosunki. Relacja ta miała przynosić mu „korzystne rezultaty”, a on sam nigdy jej nie żałował. Młodszy brat króla potajemnie korespondował z Epsteinem, o czym media dowiedziały się niedawno.

Gdy znajomość z miliarderem wyszła na jaw, a Andrzej dał się sfotografować w jego mieszkaniu, prędko został odsunięty od pełnienia jakichkolwiek obowiązków. Królowa Elżbieta pozbawiła go również części orderów, a po śmierci monarchini sprawa skompromitowanego royalsa trafiła w ręce Karola III.

Jak donosi serwis PageSix, obecny król Wielkiej Brytanii nigdy nie przepadał za swoim bratem, który od narodzin był oczkiem w głowie ich matki. Po przejęciu władzy Karol eksmitował go z Pałacu Buckingham i chciał pozbyć się go z trzydziestopokojowej rezydencji Royal Lodge.  Andrzej miał przenieść się do domu zajmowanego niegdyś przez Meghan Markle i księcia Harry’ego, ale do realizacji planu nigdy nie doszło.

Król Karol nigdy nie przepadał za Andrzejem? Ekspert ujawnia

Michael Cole (królewski korespondent) przekazał niedawno telewizji Sky News Australia, że stosunki między Karolem i Andrzejem dość mocno się zaostrzyły. Bracia wciąż mają spierać się o kwestie nieruchomościowe i pieniężne, lecz gdy doszło otwartego konfliktu, ich relacja nieszczególnie ucierpiała. Zdaniem eksperta, król nigdy nie przepadał za swoim problematycznym młodszym bratem.

- Król nigdy nie był wielkim wielbicielem Andrzeja. Nawet w czasach świetności ich rodziny – mówił Cole.

Tabloid podaje również, że obecnie Karol ma być już „zmęczony i sfrustrowany” sprawami dotyczącymi Andrzeja. Młodszy nie ustępuje monarsze, przez co sytuacja między nimi wciąż jest napięta.

Rodzina królewska
9 Zobacz galerię
fot. REX FEATURESEAST NEWS

RadioZET.pl/pagesix.com