Obserwuj w Google News

Król Karol jednak nie wyrzuci księcia Andrzeja na bruk? Uratowała go była żona

2 min. czytania
05.07.2023 14:31
Zareaguj Reakcja

Król Karol od dłuższego czasu zastanawiał się, co począć ze swoim oskarżonym o pedofilię bratem. Skompromitowany książę Andrzej nie pełni już żadnych obowiązków w rodzinie królewskiej, odebrano mu część odznaczeń wojskowych, a jeszcze do niedawna groziła mu eksmisja. Co się zmieniło?

Król-Karol-jednak-nie-wyrzuci-księcia-Andrzeja-na-bruk-Uratowała-go-była-żona
fot. Cover Images/East News ,TRIP/BackGrid UK /East News

Książę Andrzej to przypadek wyjątkowy. Royals już od najmłodszych lat interesował się tym, co zakazane, przez co ciągle ładował się w kłopoty. Gdy dorósł zaś, zaczął przyjaźnić się z Jeffreyem Epsteinem, przez którego zaczęto kojarzyć go z przestępstwami seksualnymi. Finansista, werbujący nieletnich do celów seksualnych, miał ponoć oferować ich „usługi” także Andrzejowi. Syn Elżbiety II został oskarżony o pedofilię, a królowa odsunęła go od większości obowiązków. Z całej afery książę wykręcił się tylko dzięki pieniądzom i dobrym znajomościom.

Redakcja poleca

Okazuje się, że jego straszy brat także nie jest dla niego łaskawy. Karol III chciał eksmitować skompromitowanego roylasa, który od lat okupuje jedną z królewskich posiadłości. Rezydencja Royal Lodge obecnie stanowi oficjalną siedzibę księcia Yorku, lecz usprawniający administrację Karol chciał przekazać budynek pięcioosobowej rodzinie swojego najstarszego syna.

William i Kate mieszkają obecnie w urokliwym Adelaide Cottage na wschód od zamku Windsor, a Andrzejowi miała przypaść posiadłość Frogmore, która zwolniła się po odejściu Harry’ego i Meghan.

Książę Andrzej jednak nie skończy na bruku?

Media donoszą jednak, że do planowanej eksmisji nie dojdzie zbyt prędko. Wszystko przez stan zdrowia księżnej Yorku, u której lekarze zdiagnozowali  nowotwór piersi. Mimo że Sarah i Andrzej rozwiedli się w 1996 roku, wciąż mieszkają w jednej rezydencji. Księżna, która wielokrotnie działała na rzecz polskich placówek medycznych, przeszła niedawno operację usunięcia piersi, a po zabiegu mogła liczyć na wsparcie swoich córek.

- U księżnej Yorku niedawno zdiagnozowano wczesną formę raka piersi, wykrytą podczas rutynowego badania mammografii. Powiedziano jej, że musi przejść operację, która zakończyła się sukcesem. Księżna otrzymuje najlepszą opiekę medyczną, a lekarze przekazali jej, że prognozy są dobre. Teraz wraca do zdrowia ze swoją rodziną — przekazano w oświadczeniu dla mediów.

Warto zaznaczyć jednak, że mimo że książę Andrzej nie zostanie wyrzucony ze swojego ciepłego gniazdka, jego problemy wcale się nie kończą. Przypomnijmy, że roylas jest całkowicie odcięty od finansów korony. Nie może także ubiegać się o jakikolwiek spadek po matce, który oszacowano na 800 mln dolarów. Przyszłość Andrzeja wciąż jest niepewna, a wieść niesie, że skompromitowany książę będzie musiał udać się do normalnej pracy. Dramat?

Oni chorowali na nowotwór. Oto 10 gwiazd, które wygrały walkę z rakiem [FOTO]
10 Zobacz galerię
fot. ANNA KACZMARZ / DZIENNIK POLSKI / POLSKA PRESS

RadioZET.pl/Plotek.pl