Obserwuj w Google News

Jurek Owsiak dostał list z przeprosinami od hejtera. „Poczułem wstyd”

3 min. czytania
01.02.2023 19:35

Jurek Owsiak ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Po niedawnym 31. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do filantropa przyszedł nietypowy list. Jeden z internetowych hejterów dziennikarza zdecydował się na wzruszający list pełen skruchy.

Jurek Owsiak
fot. Screen Instagram/

29 stycznia 2023 roku ruszyła kolejna edycja zbiórki organizowanej przez fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Sztab WOŚP pochwalił się w tym roku imponującym wynikiem – do puszek udało się zebrać aż 154 mln 606 tys. 764 zł. Pieniądze z akcji charytatywnej przeznaczone zostaną na wyposażenie polskich szpitali.

Zobacz także:  Cichopek i Kurzajewski wsparli WOŚP. TVP wyciągnie konsekwencje?

Za nami 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Tegoroczny finał WOŚP odbywał się pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!". Pieniądze do puszek zbierało ponad 120 tysięcy wolontariuszy, a impreza odbyła się bez poważnych zakłóceń.

W całym kraju odnotowaliśmy zaledwie kilka incydentów

 – można przeczytać na Twitterze Polskiej Policji.

Za zebrane przez kwestujących pieniądze kupione zostaną sprzęty do diagnostyki zakażeń sepsą: m.in. systemy do automatycznego oznaczania lekowrażliwości metodą mikrorozcieńczeń czy komory laminarne do laboratoriów mikrobiologicznych. Obecnie w celu wsparcia fundacji można wziąć udział w internetowych aukcjach, które potrwają do 12 lutego 2023 roku.

Dodatkowych emocji finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dostarczył jeden z internautów, który wystosował wzruszający list do Jurka Owsiaka.

Ludzie listy piszą. No i zrobił mi i nam kolega dzień!

– napisał na Instagramie dziennikarz.

Redakcja poleca

Internetowy hejter przeprosił Jurka Owsiaka. Nie zabrakło wzruszeń

Autor wyjątkowej przesyłki przyznał, że nie pałał sympatią do filantropa, czego wyraz dał w mediach społecznościowych. Dziś jednak żałuje swojego postępowania.

Przyznaję, że i ja wpadłem w sidła tej dziennikarskiej nagonki zamieszczając pod jednym z artykułów chamski komentarz dotyczący Pana i Pańskiej działalności. Dla Pana pewnie to żadne novum, bo takich komentarzy ma Pan wiele, a osoby, które je piszą po kilku minutach wracają do swoich obowiązków

– napisał Owsiakowi mężczyzna.

Okazało się, że doszło do swoistego cudu – hejter przeszedł przemianę wewnętrzną, bo, jak wspomina, coś w nim pękło.

Ten komentarz napędzany sprytną dziennikarską manipulacją stał się dla mnie swoistym olśnieniem, czynnikiem przemiany z internetowego hejtera w człowieka, który inaczej spojrzał na Pana osobę i Pańską działalność. Kiedy po opublikowaniu tego komentarza na forum przeczytałem go ponownie, poczułem wstyd i autentycznie coś we mnie pękło

 – można przeczytać w szczerym liście.

- Pomyślałem, wtedy – jak można człowiekowi, który pomógł tylu ludziom, niosąc nie tylko doraźną pomoc w postaci sprzętu medycznego, ale przede wszystkim w postaci niesienia idei pomocy drugiemu człowiekowi pisać taki komentarz przepełniony hejterstwem. Czasu nie cofnę. Jedyne co mogę zrobić to Pana przeprosić i wspomóc finansowo Pańską fundację. Napisałem do Pana, bo chcę, żeby Pan wiedział, że obok dużych cudów, jakie dokonuje Orkiestra, są też takie małe, które zmieniają ludzkie umysły i kruszą zatwardziałe serca. Pozdrawiam – zakończył swój apel internauta.

A Wy wspieracie WOŚP?

WOŚP
15 Zobacz galerię
fot. Mateusz Jagielski/East News