Obserwuj w Google News

Jolanta Kwaśniewska zaskoczyła decyzją. Wyborcy będą zachwyceni. "Opozycja może wygrać"

2 min. czytania
31.05.2023 08:22

Jolanta Kwaśniewska zareagowała na "lex Tusk" i zamierza wesprzeć Donalda Tuska w Marszu 4 czerwca w Warszawie. Aleksander Kwaśniewski zdradził, co w najbliższych dniach planuje jego żona i poprosił o wsparcie jej inicjatywy. "Liczy się frekwencja i nastrój" - powiedział. 

Jolanta Kwaśniewska zaprasza na Marsz 4 czerwca
fot. Andrzej Zbraniecki/East News

Jolanta Kwaśniewska po zakończeniu prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego rzadko angażowała się w polityczne spory i tylko czasami zabierała głos w ważnych sprawach społecznych. Jednak teraz, przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi 2023, była pierwsza dama nie zamierza stać z boku. Żona Aleksandra Kwaśniewskiego, poruszona ustawą "lex Tusk", zamierza wesprzeć inicjatywę opozycji. O jej planach opowiedział w wywiadzie Aleksander Kwaśniewski. 

Redakcja poleca

Jolanta Kwaśniewska rusza na Marsz 4 czerwca 

W niedzielę 4 czerwca w Warszawie odbędzie się wielki marsz zainicjowany przez Donalda Tuska. Udział w wydarzeniu deklaruje wielu polityków oraz osób ze świata kultury. Pojawi się na nim także była Pierwsza Dama RP Jolanta Kwaśniewska. Bez męża, ponieważ Aleksander Kwaśniewski będzie wtedy w Gdańsku, ale były prezydent zaprosił wszystkich w imieniu małżonki na czerwcowy pochód. 

- [Jolanta Kwaśniewska - przyp. red.] zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcieliby razem z nią wziąć udział i dołączyć do tego wydarzenia - powiedział na antenie Polsat News. 

Kwaśniewski zdradził, że jego żona zaplanowała na 4 czerwca specjalne spotkanie i zaprosił wszystkich chętnych do przybycia pod siedzibę jej fundacji "Porozumienie bez barier".  

Więc ona zaprasza na Aleję Przyjaciół 8, tam pod naszą fundacją będzie zbiórka, więc frekwencja będzie bardzo ważna - powiedział Kwaśniewski w programie "Graffiti".

Były prezydent liczy nie tylko na wysoką frekwencję, ale także entuzjastyczne nastawienie, i zachęca do spotkania z Jolantą Kwaśniewską podczas Marszu 4 czerwca. 

- Ważniejszy jest nastrój. To ma pokazać taką pozytywną emocję, że opozycja może wygrać, że jesteśmy do tego zdolni. Proszę pamiętać, że ten obrazek mnóstwa ludzi uśmiechniętych, zdeterminowanych, działa również na niezdecydowanych, bo niezdecydowani szukają obozu zwycięzców. Oni nie chcą przegrywać - podkreślił w Polsat News były prezydent. 

W wydarzeniu organizowanym przez Donalda Tuska zamierzają wziąć udział znani artyści i celebryci, m.in. Andrzej Seweryn, Janusz Gajos czy Kuba Wojewódzki.

Zobacz także: Jaką emeryturę ma Jolanta Kwaśniewska? Kiedyś zachęcała Polaków, by pracowali do osiemdziesiątki