Obserwuj w Google News

Jolanta Kwaśniewska krytykuje Kościół. Wspomniała o aferach i Janie Pawle II

2 min. czytania
13.09.2023 20:00
Zareaguj Reakcja

Jolanta Kwaśniewska wypowiedziała się na temat instytucji Kościoła. Była Pierwsza Dama jest przerażona ilością afer zamiatanych pod dywan. W rozmowie z Magdą Mołek krytycznie oceniła działania duchownych. Wspomniała też o Janie Pawle II.

Jolanta Kwaśniewska krytykuje Kościół. Wspomniała o aferach i Janie Pawle II
fot. Piotr Kamionka/East News

Jolanta Kwaśniewska nieprzerwanie wzbudza zainteresowanie opinii publicznej. Polacy prawdopodobnie wciąż liczą się ze zdaniem byłej Pierwszej Damy. Ostatnio żona Aleksandra Kwaśniewskiego udzieliła głośnego wywiadu Magdzie Mołek. Podczas rozmowy z dziennikarką wytknęła błędy Agacie Dudzie. Opowiedziała też o niecodziennej sytuacji, która miała miejsce w jej rodzinie. Zachowanie partnera jej córki bardzo ją zaskoczyło. Kuba Badach doprowadził ją do płaczu. W dalszej części wywiadu Kwaśniewska poruszyła też temat grzechów Kościoła. Była Pierwsza Dama nie ukrywa, że od jakiegoś czasu nie jest jej po drodze z naukami duchownych.

Jolanta Kwaśniewska gorzko o Kościele. Mówi o „aferach zamiatanych pod dywan”

Aleksander Kwaśniewski, w przeciwieństwie do swojej żony, deklaruje się jako niewierzący. Właśnie dlatego para wzięła jednostronny ślub kościelny. Podczas przysięgi Jolanta Kwaśniewska wypowiedziała słowa „Tak mi dopomóż, Panie Boże Wszechmogący, w Trójcy jedyny, i wszyscy święci”, a prezydent przemilczał ten fragment.

Choć była Pierwsza Dama nie oddaliła się od Boga, od niedawna nie po drodze jej z naukami Kościoła. W rozmowie z Magdą Mołek przyznała, że duchowni zawiedli jej zaufanie. - Z wiarą jest teraz kiepsko. Kościół zawiódł mnie tak bardzo, że do rozmowy z Najwyższym nie potrzebuję żadnych pośredników - powiedziała ze smutkiem.

Redakcja poleca

Żonie Kwaśniewskiego przeszkadzają liczne afery, które wychodzą na światło dzienne. - Ilość afer zamiatanych pod dywan jest dla mnie czymś niewiarygodnym - stwierdziła, po czym dodała, że nie widzi potrzeby spowiedzi, lecz często rozmawia z zaprzyjaźnionym kapelanem.

Jolanta Kwaśniewska mówi o aborcji. Wspomniała o Janie Pawle II

Jolancie Kwaśniewskiej nie podoba się stanowisko Kościoła w sprawie aborcji i stanowisko duchownych piętnujących wolny wybór kobiet. Księży nie przekonuje przecież nawet groźba śmierci ciężarnych. - Ci panowie mają jakąś wykładnię dla mojego życia, dla innych kobiet? Mówię „nie”, to jest zamknięta karta w moim życiu - podkreśliła dosadnie była Pierwsza Dama.

Żona byłego prezydenta zaznaczyła, że niezwykle ważna była dla niej postać Jana Pawła II. Nie rozumie ona jednak, dlaczego wiedząc o krzywdzie dzieci, nie zdecydował się on nagłośnić sprawy molestowań. - Ta wiara była dla mnie ważna ze względu na osobę Jana Pawła II, był przez lata autorytetem. W Polsce odegrał ogromną rolę, jeśli chodzi o naszą tożsamość, powrót Polski do rodziny państw europejskich. Ani ja, ani mój mąż tego nie zapomnimy - podsumowała.

Nie przegap
Gwiazdy, które krytykują Kościół. Nie gryzą się w język gdy mowa o religii
7 Zobacz galerię
fot. Pixabay + Instagram @m_rozenek @olazebrowska + Eeast News/Wojciech Stróżyk