Obserwuj w Google News

Jessica Mercedes była dyskryminowana ze względu na swoje pochodzenie

2 min. czytania
23.01.2023 12:19
Zareaguj Reakcja

Jessica Mercedes jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy, jeśli chodzi o polskie blogerki na świecie. Mercedes jest zapraszana na wiele zagranicznych wydarzeń. Celebrytka wyznała, że wielokrotnie była dyskryminowana ze względu na swoje pochodzenie.

Jessica Mercedes
fot. Mateusz Grochocki/Dzien Dobry TVN/East News

Jessica Mercedes była dyskryminowana ze względu na swoje pochodzenie. Blogerka wyznała, że podczas zagranicznych wyjazdów, organizowanych przez znane marki, wielokrotnie spotykała się z wrogością tylko przez to, że mieszka w Polsce.

Zobacz także: Jessica Mercedes krok od śmierci. Jej skuter wjechał w przepaść

Jessica Mercedes była dyskryminowana ze względu na swoje pochodzenie

Jessica Mercedes była jedną z pierwszych polskich blogerek modowych, dzięki czemu osiągnęła ogromny sukces. Mercedes od lat współpracuje z największymi markami i jest zapraszana na zagraniczne wydarzenia. W podcaście Żurnalisty wyznała, że czuła się dyskryminowana ze względu na swoje pochodzenie.

Redakcja poleca

- Kiedy mówię już, z jakiego jestem kraju na tych światowych eventach, to wiele razy jest taka sytuacja, że nagle ktoś przestaje ze mną rozmawiać. Na przykład cały wieczór ludzie ze mną rozmawiają, bawią się, robią zdjęcia. Jak już usłyszą, że jestem z Polski, wolą tańczyć z niemieckimi blogerkami czy tymi duńskimi, z UK, bo ja im nic nie dam, ani kontaktów z markami, ani followersów, to po co? - wyznała smutno.

Jessica Mercedes wyznaje, że podobnie zachowują się organizatorzy takich wyjazdów. Opowiadała, że trafiała do gorszych hoteli, podczas gdy inne dziewczyny spały w najlepszych obiektach. 

- Już się z tym pogodziłam. Wiele razy taką sytuację miałam nawet na wyjazdach prasowych, gdzie każda dziewczyna była z innego kraju. Kiedyś na Santorini tylko ja i dziewczyna z Grecji byłyśmy w jakimś innym hotelu, a pozostałe w pięciogwiazdkowym. Dziwnie się czułam, kiedy one podjeżdżały po mnie busem i nie mogłam się z całą grupą socjalizować, bo mnie wrzucali do innego hotelu - wyjaśniała.

Jessica Mercedes dziękuje polskim twórcom za sukcesy

Jessica Mercedes wyznała, że sytuacja poprawiła się nieco, gdy polskie marki zaczęły być rozpoznawalne na całym świecie. 

Tłumaczę agencjom i domom mediowym, żeby mnie i inne blogerki z Polski traktować na równi, a nie jako gorszy sort. Jednak od czterech, pięciu lat, kiedy wyszedł polski "Vogue", od kiedy Magda Butrym ma sukcesy na arenie międzynarodowej czy MISBHV, to trochę inaczej się patrzy na Polskę - dodała.

Jak podaje plotek.pl, Mercedes głęboko wierzy w to, że uda się jej zmienić sposób myślenia ludzi o polskim rynku modowym.

Zobacz także: Barbara Bursztynowicz o mało nie umarła. W szpitalu wzięli ją za pijaczkę

RadioZET.pl/plotek.pl

Najgłośniejsze rozstania gwiazd w 2022 roku
8 Zobacz galerię
fot. East News, kolaż radiozet.pl