Obserwuj w Google News

To koniec "Familiady"? Jest oficjalne oświadczenie TVP

2 min. czytania
17.02.2023 10:48
Zareaguj Reakcja

"Familiada" z Karolem Strasburgerem jest emitowany na antenie TVP2 od 29 lat. Czy wraz z wejściem nowej ramówki program będzie kontynuowany? Niedawno w mediach pojawiły się niepokojące sugestie o zakończeniu popularnego teleturnieju. 

Karol Strasburger
fot. TRICOLORS/East News

"Familiada" to jeden z najstarszych i najpopularniejszych teleturniejów w polskiej telewizji. Pierwszy odcinek został wyemitowany 17 września 1994 r. Od początku niezmiennie prowadzącym show jest Karol Strasburger, lecz mało kto wie, że początkowo do roli gospodarza "Familiady" typowano Pawła Wawrzeckiego.

Z biegiem lat formuła "Familiady" uległa drobnej zmianie. W programie nie występują wyłącznie rodziny, lecz także drużyny złożone z przyjaciół czy znajomych z pracy. Są też odcinki specjalne, gdzie do pojedynków stają telewizyjne gwiazd. Widzowie jednak narzekają w sieci, że format stał się nudny i przewidywalny. Krytykują także skromne nagrody przyznawane uczestnikom i upominają twórców, aby w końcu zadbali o atrakcyjniejszy wygrane. Niestety nie brakuje miażdżących opinii, że "Familiady" w obecnym kształcie nie da się już oglądać i powinna ona zniknąć z anteny. 

Redakcja poleca

Teleturniej "Familiada" znika z TVP?

Niedawno jeden z tabloidów donosił o rzekomych problemach spółki odpowiedzialnej za produkcję "Familiady" i sugerował, że sytuacja firmy może negatywnie odbić się na przyszłości teleturnieju. Producent jednak zdementowały pogłoski o zakończeniu formatu. 

- "Familiada" będzie obecna jeszcze przez 30 lat. Nie ma żadnego zagrożenia. [...] Losy programu nie są zagrożone, widzowie mogą być spokojni - zapewniał szef firmy Astro, Ryszard Krajewski. 

A jakie plany wobec kultowego teleturnieju z Karolem Strasburgerem ma Telewizja Polska? W wiosennej ramówce TVP na pewno "Familiady" nie zabraknie, ale co dalej?

Okazuje się, że topniejąca publiczność popularnego show Dwójki nie jest powodem do jego zakończenia. Telewizja publiczna nie zamierza rezygnować z "Familiady" i zapewnia, że planowana jest emisja nowych odcinków. 

Informujemy, że Telewizja Polska nie planuje rezygnować z emisji teleturnieju "Familiada". Pod koniec ubiegłego roku została zawarta umowa na produkcję kolejnych odcinków - przekazano w oficjalnym komunikacie. 

Karol Strasburger i wierni fani "Familiady" mogą więc spać spokojnie. 

EN_01253060_0025
fot. Ireneusz Sobieszczuk/TVP/East News