Obserwuj w Google News

Christina Applegate walczy z nieuleczalną chorobą. Jak wygląda dzisiaj?

2 min. czytania
15.11.2022 13:30
Zareaguj Reakcja

Christina Applegate grała Kelly w popularnym sitcomie "Świat według Bundych". Dziś walczy z nieuleczalną chorobą, która uniemożliwia jej pracę. Jak sobie radzi?

Christina Applegate walczy z nieuleczalną chorobą. Jak wygląda dzisiaj?
fot. Warner Bros/Courtesy Everett Collection

Christina Applegate była prawdziwą gwiazdą. Sitcom "Świat według Bundych" zapewnił jej popularność i sprawił, że aktorka stała się obiektem westchnień fanów na całym świecie. Przez wielu okrzyknięta seksbomba, ruszyła na podbój świata sław.

Po zakończeniu pracy na planie "Świata..." aktorka zaczęła angażować się w kolejne projekty. Zagrała m. in w "Jesse", "Kim jest Samantha?", "Do białego rana" i "Już nie żyjesz". Niestety w 2021 roku jej dalsza kariera stanęła pod znakiem zapytania.

Zobacz także: "Świat według Bundych" wraca na ekrany po 25 latach? Nowe informacje o kontynuacji kultowego serialu

Christina Applegate usłyszała druzgocącą diagnozę

Pierwsze objawy choroby Applegate zauważyła trzy lata temu, kiedy straciła równowagę podczas nagrywania tanecznej sceny. Postanowiła jednak przymknąć na nie oko. Później pojawiło się przewlekłe zmęczenie, mrowienie i uczucie odrętwienia, które ostatecznie zmusiły aktorkę do skonsultowania się z lekarzem.

Diagnoza była jednoznaczna – stwardnienie rozsiane. Aktorka natychmiast podjęła leczenie, które spowolniło rozwój choroby.

– Nigdy się z tym nie pogodzę. Jestem wściekła, że mi się to przytrafiło – skarżyła się Applegate w wywiadzie dla "The New York Times".

Z biegiem czasu objawy stwardnienia rozsianego stały się dla aktorki bardziej dotkliwe. Serialowa Kelly porusza się z coraz większym trudem.

Christina Applegate
fot. SplashNews.com/East News

– Wszyscy zobaczą mnie taką, jaką jestem. Przytyłam 20 kg, nie mogę poruszać się bez laski – opowiadała w wywiadzie, tłumacząc, że musi zakończyć karierę.

Jest to z pewnością przykra wiadomość dla fanów Christiny Applegate. Aktorka na zawsze pozostanie jedną z serialowych ikon lat 90. Dziś nadal możemy oglądać w serialu "Już nie żyjesz", który jest dostępny na Netflixie.

Źródła: RadioZET.pl, Plejada.pl