Obserwuj w Google News

Roberta Flack zmaga się z nieuleczalną chorobą. Porusza się na wózku

1 min. czytania
15.11.2022 13:00
Zareaguj Reakcja

Roberta Flack, kultowa amerykańska wokalistka jazzowa i soulowa, ma poważne problemy ze zdrowiem. Jej menadżerka, Elaine Schock, poinformowała, że u artystki zdiagnozowano stwardnienie zanikowe boczne. Gwiazda estrady ma problemy z mówieniem i nie może śpiewać.

Roberta Flack
fot. Mayer/face to face/FaceToFace/REPORTER

Roberta Flack może już nigdy nie stanąć na scenie i nie zaśpiewać. 85-latka już wcześniej miała problemy ze zdrowiem – w 2016 roku przeszła udar. Mimo diagnozy stwardnienia zanikowego bocznego nie chce poddawać się w walce o swoje marzenia, i to nie tylko te muzyczne.

Zobacz także:  Christina Applegate walczy z nieuleczalną chorobą. Jak wygląda dzisiaj?

Roberta Flack cierpi na stwardnienie zanikowe boczne

Menadżerka wokalistki przyznała, że Roberta Flack nie może śpiewać. Jednocześnie poinformowała, że gwiazda aktywnie się spełnia. Już w przyszłym tygodniu ma odbyć się premiera dokumentu, który opisuje życie artystki.

- Potrzeba jednak o wiele więcej niż stwardnienie zanikowe boczne, by uciszyć ikonę – powiedziała menadżerka gwiazdy.

Redakcja poleca

Roberta Flack realizuje się również poza muzyką poprzez swoją fundację oraz liczne inicjatywy edukacyjne. W styczniu 2023 roku chce wydać książkę dla dzieci.

Wykonawczyni takich hitów jak m.in. „Killing Me Softly” czy „The First Time Ever I Saw Your Face” nie ma więc zamiaru kończyć kariery, chociaż swój ostatni występ dała w Lincoln Center w lipcu 2017 roku. Fani zdobywczyni czterech nagród Grammy mają nadzieję, że jeszcze kiedyś usłyszą idolkę na scenie.

Polskie gwiazdy
10 Zobacz galerię
fot. East NEWS