Obserwuj w Google News

Błyskawiczny awans w TVP. To ona zastąpi Michała Adamczyka w „Wiadomościach”

2 min. czytania
20.09.2023 12:59

Michał Adamczyk wciąż przebywa na urlopie będącym pokłosiem skandalu, który wybuchł po publikacji Onetu. Telewizja Polska chyba już znalazła zastępstwo dla prezentera. W „Wiadomościach” TVP pojawiła się nowa prowadząca.

Błyskawiczny awans w TVP. To ona zastąpi Michała Adamczyka w „Wiadomościach”
fot. Jan Bogacz/TVP/East News, Artur Zawadzki/East News

Michał Adamczyk niedawno został bohaterem głośnego artykułu Onetu. Mateusz Baczyński ujawnił, że szef pionu informacji TVP miał pobić kochankę i grozić byłej żonie. Prezenter „Wiadomości” zdążył już pozwać wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska i oskarżyć autora tekstu o zniesławienie. Wcześniej wydał jednak krótkie oświadczenie. - W związku z publikacją portalu Onetu na mój temat oświadczam, że czyny opisane w artykule nie miały miejsca. Pracując na stanowisku dyrektora TAI, jestem narażony na ataki, ale w tym przypadku Onet brutalnie wchodzi w moją sferę prywatną i uderza w moich bliskich. (…) Złożyłem wniosek o urlop i oddaję się do dyspozycji zarządu TVP - napisał. Władze Telewizji Polskiej były więc zmuszone znaleźć zastępstwo dla Adamczyka. Niespodziewanie na ekranach pojawiła się nowa prezenterka.

Nowa prowadząca w „Wiadomościach” TVP. Zastąpi Michała Adamczyka

Do ekipy „Wiadomości” dołączyła Anna Bogusiewicz. Po raz pierwszy pojawiła się w programie 17 września. Nie zasiadła wówczas w studiu, lecz gościła w Suwałkach, gdzie odbył się koncert „Razem dla bezpiecznych granic” dedykowany polskim żołnierzom.

- Polska musi być bezpieczna, a wojsko silne, aby bronić każdego skrawka naszej ziemi - powitała widzów prezenterka. Press donosi, że wyjątkowe wydanie „Wiadomości” to nie jedyny serwis, który poprowadzi Bogusiewicz. Pracownica TVP dołączyła do stałego składu prowadzących weekendowe wydania programu o 19.30.

Redakcja poleca

Czy oznacza to, że Michał Adamczyk na dobre zniknie z „Wiadomości”? Nic z tych rzeczy - biuro prasowe TVP szybko rozwiało wszelkie wątpliwości. - Centrum Informacji TVP w przesłanej nam odpowiedzi zapewnia, że pozostałymi prowadzącymi „Wiadomości” o 19.30 nadal będą Michał Adamczyk, Edyta Lewandowska, Marta Kielczyk i Danuta Holecka - czytamy na stronie portalu.

„Wiadomości” TVP z nową prowadzącą. Kim jest Anna Bogusiewicz?

Anna Bogusiewicz to dobrze znana widzom TVP prezenterka. W Telewizji Polskiej pracuje już 6 lat. W 2017 roku została researcherką w ekipie „Wiadomości”, a trzy lata później zadebiutowała jako gospodyni wieczornych serwisów oraz „Poranka Info” w TVP Info. Od 2023 prowadzi także „Plan dnia”.

W przeszłości Bogusiewicz brała udział w konkursach piękności. Podczas Miss Polski 2008 zgarnęła tytuł Miss Foto. Reprezentowała też Polskę na wyborach Miss Globe International w Albanii. Prezenterka jest absolwentką filologii polskiej po Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Z jej Instagrama dowiadujemy się, że wychowuje 6-letnią córkę.

Nie przegap
Pasek TVP
10 Zobacz galerię
fot. TVP/Wiadomości/screen