Obserwuj w Google News

Anna Mucha nie weźmie udziału w referendum. Tak je ominie

2 min. czytania
04.10.2023 10:55
Zareaguj Reakcja

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. Anna Mucha nie zamierza ich przegapić. Jako świadoma kobieta o ugruntowanych poglądach, chce oddać swój głos na kandydata, któremu ufa. Nie chce jednak brać udziału w referendum. Wyjaśniła, jak zamierza je ominąć.

Anna Mucha nie weźmie udziału w referendum. Tak je ominie
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Anna Mucha jest przygotowana na wybory. Na Instagramie przekazała fanom, że odebrała z urzędu zaświadczenie o prawie do głosowania na terenie Polski, ponieważ zamierza „uprawiać turystykę wyborczą”.

Anna Mucha nie przegapi wyborów do Sejmu

Gwiazda "M jak miłość" nie ma zamiaru przegapić okazji, by wrzucić swój głos do urny wyborczej. Odebrała już dokument uprawniający do głosowania na terenie całego kraju.

Anna Mucha weźmie udział w wyborach
fot. Instagram: @taannamucha

Zajęło mi to 15 minut. Sprawa wygląda w ten sposób: idziesz do urzędu, jakiegokolwiek, gdziekolwiek w Polsce, pobierasz zaświadczenie, którego nie możesz zgubić, bo pobierasz je tylko raz, i to upoważnia cię do głosowania w kraju i za granicą. Gdziekolwiek – wyjaśniła na instastory aktorka.

Redakcja poleca

Anna Mucha nie weźmie udziału w referendum. Mówi, jak je ominie

Dla Muchy udział w wyborach jest aktem patriotyzmu. Najwyraźniej jednak nie uważa, by zaplanowane na ten sam dzień referendum również zasługiwało na to miano. W jednym z nagrań, które opublikowała na swojej relacji, wytłumaczyła, jak nie brać w nim udziału.

– Żeby wynik tego referendum było uznany, liczy się frekwencja. Zakładam, że będziemy mieć totalną frekwencję, jeśli chodzi o te wybory – wyjaśniła.

Anna Mucha ominie referendum
fot. Instagram: @taannamucha

Dodała, że w obliczu nadchodzącego referendum jej zdaniem istotne jest to, by nie dopuścić, by miało ono charakter wiążący.

– A zatem ja odmówię wzięcia udziału w tym referendum. Odmówię wzięcia karty i poproszę o zaznaczenie, że nie pobrałam karty. W ten sposób uwalimy referendum. Takie metody – wytłumaczyła Mucha.

Nie przegap
Polskie gwiazdy, które były w polityce
9 Zobacz galerię
fot. Paweł Wodzyński/EAST NEWS, Krzysztof Kaniewski/REPORTER/EAST NEWS, ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS, Jacek DomińskiI/REPORTER/EAST NEWS