Obserwuj w Google News

Aleksander Kwaśniewski przeszedł pilną operację: „Dzięki temu żyję”

2 min. czytania
29.09.2023 08:34
Zareaguj Reakcja

Aleksander Kwaśniewski od dłuższego czasu zmaga się z problemami zdrowotnymi. Były prezydent Polski w sierpniu przeszedł operację kolana, lecz po zabiegu doszło do pewnych komplikacji. Kwaśniewski wciąż walczy o powrót do sprawności.

Aleksander Kwaśniewski przeszedł pilną operację: „Dzięki temu żyję”
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Kilka miesięcy temu Aleksander Kwaśniewski trafił do szpitala w związku z pilną operacją. Prezydent odwołał wszystkie swoje spotkania, a przeciągająca się rehabilitacja uniemożliwiła mu realizację wcześniej poczynionych planów. Wieści o samopoczuciu polityka przekazywała mediom jego córka – Aleksandra Kwaśniewska. „Wszystko jest na dobrej drodze, dziękujemy za troskę. Rehabilitacja trwa, jesteśmy dobrej myśli. Nie jest to nic tragicznego, damy radę” - mówiła w rozmowie z „Faktem”.

Redakcja poleca

Szefowa biura polityka przyznała natomiast, że operacja, której się poddał, była planowana od dłuższego czasu. Sam prezydent długo jednak nie zabierał głosu w sprawie. Pierwszym komentarzem podzielił się dopiero w środę, gdy wraz z córką zorganizował live na Instagramie.

Aleksander Kwaśniewski przeszedł pilną operację. Po raz pierwszy opowiedział o szczegółach

W rozmowie na żywo, podczas której odpowiadał na liczne pytania internautów, Kwaśniewski podzielił się szczegółami na temat swojego stanu zdrowia. Prezydent przekazał, że od początku lipca zaczął borykać się z problemami z kolanem. Z tego względu polityk musiał udać się na chirurgiczny zabieg, który określano mianem „banalnego”. Po operacji okazało się jednak, że ukochany Jolanty Kwaśniewskiej został zainfekowany bakterią.

- Od początku lipca mam kłopot z kolanem. Przy banalnym zabiegu zostało ono zainfekowane bakterią, więc miałem ropne zapalenie kolana, które wymagało operacji. W ten sposób dwa miesiące walczę o kolano – mówił.

Polityk przyznał również, że w trudnych chwilach mógł liczyć na wsparcie żony i córki, którym gorąco podziękował. Prezydent wyznał, że jest im bardzo wdzięczny za opiekę, ponieważ to dzięki nim żyje i powoli staje na nogi.

- Jestem wdzięczny żonie Joli i córce Oli, że się mną opiekowały, dzięki temu żyję i chodzę – przekazał Kwaśniewski.

Nie przegap
Lady Gaga
7 Zobacz galerię
fot. East News