Obserwuj w Google News

Byłe uczestniczki "Top Model" chcą mieć dziecko. Planują ciążę z in vitro

2 min. czytania
21.01.2023 21:12
Zareaguj Reakcja

Znane z "Top Model 9" Karolina Brzuszczyńska i Agnieszka Skrzeczkowska będą starały się o dziecko. Nie interesuje je jednak adopcja. Dziewczyny planują ciążę z in vitro i już ustaliły, która z nich udostępni komórkę jajową, a która podejmie się urodzenia dziecka. 

Karolina Brzuszczyńska i Agnieszka Skrzeczkowska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Agnieszka SkrzeczkowskaKarolina Brzuszczyńska wzięły udział w castingach do 9. edycji "Top Model". Do programu dostała się Agnieszka, ale wkrótce za sprawą związku z Karoliną o obu dziewczynach zrobiło się głośno. Ostatnio Agnieszka i Karolina udzieliły wywiadu w "Onet Rano", w którym wyznały, że zamierzają starać się o dziecko w zagranicznej klinice. 

Redakcja poleca

Agnieszka i Karolina z "Top Model" chcą mieć dziecko

Byłe uczestniczki "Top Model" nie planują adopcji, lecz wybrały kosztowną procedurę zapłodnienia in vitro. Dawcą komórki jajowej ma zostać Agnieszka, zaś ciąża będzie rozwijała się u Karoliny. 

- Obie będziemy matkami, ale plan jest taki, że jajeczko będzie Agi, a ja będę w ciąży. Więc ten plan jest dosyć skomplikowany, ale jest bardzo dużo klinik za granicą: chociażby w Czechach, w Madrycie, w Stanach, w Niemczech - wyjaśniły Odecie Moro przyszłe mamy. 

Karolina i Agnieszka do procedury planują podejść za 3-4 lata. Do tego czasu muszą zgromadzić sporą sumę pieniędzy. Jak wyznały, koszty in vitro w ich przypadku sięgają od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych.

Influencerki zdają sobie sprawę, że posiadanie dziecka przez dwie kobiety budzi kontrowersje, zwłaszcza w Polsce, gdzie prawo na to nie zezwala, a spora część społeczeństwa wciąż nie akceptuje takiego modelu rodziny. Dziewczyny jednak się o to nie martwią. 

Tak naprawdę wiele kobiet samotnie wychowuje dzieci albo z babciami i myślę, że te dzieci dobrze się mają. Więc dlaczego miałybyśmy tego nie zrobić? - argumentują, zapewniając, że ich macierzyństwo nie będzie różniło się niczym od tego w parach heteronormatywnych.