Obserwuj w Google News

Konkurs na nagrobek Krzysztofa Krawczyka. Menadżer czeka na projekty

2 min. czytania
19.04.2021 17:05
Zareaguj Reakcja

Krzysztof Krawczyk będzie miał specjalny nagrobek. Zebrało się grono fanów i ludzi dobrej woli, którzy chcieliby ufundować artyście niezwykły pomnik. Wdowa ma już pewien pomysł. Menadżer zapowiedział konkurs na projekt. 

Krzysztof Krawczyk
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EAST NEWS

Krzysztof Krawczyk został pochowany w podłódzkich Grotnikach, gdzie znajduje się jego dom. Artystę pożegnali bliscy, przyjaciele oraz fani jego twórczości. Niestety nie obeszło się bez skandalu. Według relacji menadżera Andrzeja Kosmali Ewa Krawczyk i Marian Lichtman starli się podczas ostatniego pożegnania. Incydent przerodził się w medialny konflikt, w którym strony odpowiadają na zarzuty i wysuwają kolejne oskarżenia.

Kontrowersje wzbudza także musical o Krzysztofie Krawczyku przygotowywany przez Teatr Powszechny w Łodzi. Menadżer i wdowa twierdzą, że nikt nie poinformował ich o przedsięwzięciu, a teatr kłamie, twierdząc, że kontaktował się w tej sprawie z Krzysztofem Krawczykiem. Andrzej Kosmala walczy o dobre imię piosenkarza w mediach, dementując nieprawdziwe informacje. Ewa Krawczyk zaapelowała do Mariana Lichtmana, by ten nie rozsiewał plotek i zapewniła, że godnie podzieli się majątkiem z Krzysztofem juniorem. 

Ewa Krawczyk ostro do Mariana Lichtmana. "Mój mąż mnie przed tobą ostrzegał"

Konkurs na nagrobek Krzysztofa Krawczyka. Menadżer i wdowa wybiorą projekt

Zamieszanie po śmierci gwiazdora "Parostatku" nie zniechęciło fanów do wyjścia ze szczytną inicjatywą. Wielbiciele twórczości Krawczyka chcą ufundować mu nagrobek godny wielkiej legendy. 

Zgłosili się do nas ludzie, przyjaciele i fani Krawczyka, którzy chcą sfinansować pomnik. To są kwoty od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" Andrzej Kosmala.

Ewa Krawczyk nie kryje wzruszenia i jest pewna, że Krzysiu cieszy się w niebie. Ma już nawet pewną wizję pomnika, ale jak powiedział menadżer, projekt nagrobka oboje chcą powierzyć zawodowym artystom. Najlepszy pomysł zostanie wcielony w życie. 

Nie chcemy zwlekać z postawieniem pomnika Krawczykowi. Ewa ma pomysł, żeby na pomniku pojawiła się postać Krzysztofa, który trzyma w dłoni mikrofon, albo żeby stanęło tam jego popiersie. Mamy różne pomysły, ale chcemy to zrobić z zawodowcami, czyli z plastykami zawodowymi. Szukamy odpowiednich osób. Jeśli ktoś byłby zainteresowany, czekam na kontakt - powiedział "Super Expressowi" Kosmala.

Piękny gest fanów Krzysztofa Krawczyka. To się dzieje przy grobie artysty [FOTO]

krzysztof krawczyk grob
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/EAST NEWS