Zamknij

Ewa Zielińska choruje na raka piersi. Gwiazda memów potrzebuje pomocy

06.10.2022 09:50

Ewa Zielińska, czołowa szczecińska dziennikarka TVP, zachorowała na złośliwy nowotwór piersi. Mąż rozpoczął zbiórkę pieniędzy, aby opłacić drogie leczenie. "Bliźniaczki mają 10 lat, potrzebują mamy, a ja przyjaciółki i żony. Chcemy razem wychowywać dzieci”.

Ewa Zielińska
fot. Screen Youtube/Screen SiePomaga

Ewa Zielińska, związana z TVP3 Szczecin, w swoich reportażach i materiałach społeczno-interwencyjnych przedstawiała historie osób walczących z chorobą. Dziennikarka zasłynęła w Internecie z wpadki na antenie TVP3 – podczas relacji na żywo odpowiedziała na pytanie o przyczyny wykolejenia pociągu:

Najprawdopodobniej albo... albo... szyny, które nie są równe, albo po prostu no, tak jak mówiłam we wcześniejszym wejściu, ee, yy, szyny były złe... a podwozie... podwozie... podwozie... podwozie też było złe – znaną w sieci wypowiedzieć reporterka wytłumaczyła rozkojarzeniem przez osobę trzecią.

Trwa zbiórka na leczenie Ewy Zielińskiej

Diagnoza, jaką postawiono Ewie Zielińskiej – złośliwy rak piersi z przerzutami do węzłów chłonnych – nie zapowiada dobrych rokowań.

Kilka dni temu — 8 września 2022 roku nasz, wydawało się, uporządkowany świat legł w gruzach. Diagnoza: rak piersi z przerzutami na węzły chłonne, potrójnie ujemny. Największy stopień złośliwości, złe rokowania. Z zewnątrz okaz zdrowia, którego wszędzie pełno. A wewnątrz chora – napisał mąż dziennikarki, znany kolarz Dariusz Zieliński.

Diagnoza nie złamała nas. Chcemy razem wychować dzieci – dodał.

Zobacz także: Wpadka dziennikarki TVP na festiwalu w Opolu. Nagranie podbija sieć [WIDEO]

Konieczne jest kosztowne leczenie, które niestety nie jest refundowane przez NFZ. Ruszyła zbiórka, założona przez Zielińskiego.

Kilka dni temu Ewa rozpoczęła chemioterapię. Immunoterapię powinniśmy wdrożyć jak najszybciej. Wiemy, że warto, bo to działa. Dla tego nowotworu jest to na dziś jedyne skuteczne leczenie na świecie! Przeszkodą są pieniądze, bo jesteśmy normalną rodziną z kredytami mieszkaniowymi i nie stać nas na tak kosztowne leczenie. Jedna dawka leku to wydatek rzędu 14 tysięcy złotych. Leczenie obok chemioterapii trwa rok, a lek trzeba podawać co 3 tygodnie— możemy przeczytać na stronie zbiórki. ← 

Ewa Zielińska jest matką dwóch córek: Wiktorii i Leny. Mąż dziennikarki we wzruszających słowach prosi o pomoc dla swojej rodziny.

Bliźniaczki mają 10 lat, potrzebują mamy, a ja przyjaciółki i żony. Ona ma jedno marzenie być dalej mamą na pełen etat, patrzeć jak dziewczynki dorastają, kibicować im na zawodach sportowych. O ślubie i wnuku nie wspominając. Reportaży do zrobienia też jeszcze wiele – napisał w chwytającym za serce apelu.

loader
gwiazdy które działają charytatywnie
10 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS