Zamknij

Cezary Żak ostro podsumował Rydzyka mówiącego o uchodźcach. „Agent Putina”

Klaudia Bochenek
09.03.2022 14:48

Cezary Żak ostro zareagował na niedawne słowa Tadeusza Rydzyka na temat uchodźców z Ukrainy. Redemptorysta w swoim przemówieniu grzmiał odnośnie przyjmowania potrzebujących i otwierania dla nich granic. Aktorowi zdecydowanie nie spodobało się podejście duchownego, który powinien okazać więcej miłosierdzia.

Cezary Żak Tadeusz Rydzyk
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News, Tomek Michalak/REPORTER/East News

Straż Graniczna podała, że od 24 lutego do Polski przybyło łącznie 1,33 mln uchodźców z Ukrainy. Znajdują schronienie w tymczasowych noclegowniach oraz domach Polaków. Wojna Rosji z Ukrainą nadal trwa – przewiduje się, że z kraju ogarniętego agresją do sąsiednich państw ucieknie ponad 4 mln mieszkańców. Aktualnie liczba opiewa na ponad 2 mln.

Zobacz także: Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Cezary Żak skomentował wystąpienie Tadeusza Rydzyka odnośnie uchodźców z Ukrainy

Tadeusz Rydzyk na antenie Radia Maryja w audycji „Aktualności dnia” poruszył temat uchodźców, którzy już od dwóch tygodni przekraczają granice Mołdawii, Rumunii i przede wszystkim Polski. Ponad milion potrzebujących osób znalazło się w naszym kraju.

Redemptorysta początkowo mówił, że „pomoc Ukraińcom idzie szeroko” i cieszył się, że „Polacy mają serce”. Chwilę potem zmienił jednak narrację:

- Chciałbym jednak przestrzec, żebyśmy uważali, bo my, Polacy, jesteśmy bardzo emocjonalni. Nas można wziąć na serce. Miejmy otwarte serca, ale uważajmy. Używajmy jeszcze więcej rozumu. Dlaczego to mówię? Obawiam się, żeby razem z uchodźcami wojennymi z Ukrainy nie przybyli do Polski ci, którzy nie powinni być w Polsce, przed którymi się broniliśmy. Nie wyszło w 2015 r., jak chciała iluś nam ściągnąć PO i inni do Polski. „Otworzyć granice” – to mówili niepolscy Polacy – grzmiał dyrektor Radia Maryja.

Zaapelował także do słuchaczy, by ci pamiętali, aby nie dać sobą manipulować – emocjami czy uczuciami. Nawoływał do „dalekomyślnego” patrzenia w przyszłość i zawyżał liczbę uchodźców, którzy znaleźli się po polskiej stronie.

Tadeusz Rydzyk dał także do zrozumienia, że kraje zachodnie pragną destabilizacji Polski – na tym ma zależeć również Władimirowi Putinowi. Wystąpienie redemptorysty na temat uchodźców odbiło się szerokim echem w mediach. Zbulwersował się m.in. Cezary Żak.

Aktor zaangażował się w pomoc Ukrainie. Na swoim oficjalnym profilu udostępnia m.in. zbiórki pieniędzy, opublikował też przemówienie ukraińskiego żołnierza do rosyjskich wojsk. Nic dziwnego, że zirytowała i rozwścieczyły go słowa Tadeusza Rydzyka.

- Jedziemy z tym agentem Putina. I on śmie się nazywać „sługą pana”. Chyba sługa pana szatana – podsumował krótko Cezary Żak na Instagramie.

Cezary Żak Rydzyk
fot. Screen Instagram cezaryzak.official
loader
Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official