Obserwuj w Google News

Madonna jako Maryja?! Kulisy kontrowersyjnej sesji Vanity Fear [ZDJĘCIA]

3 min. czytania
19.01.2023 08:05
Zareaguj Reakcja

Madonna lubi wzbudzać kontrowersje. Amerykańska gwiazda wystąpiła więc w sesji zdjęciowej, przygotowanej przez magazyn Vanity Fair i ubrała jeden z projektów polskiej projektantki, Katarzyny Konieczki. Sprawdź jak Madonna prezentowała się w złotej koronie i gorsecie autorstwa Polki.

Madonna w kontrowersyjnej sesji zdjęciowej przygotowanej przez Polkę [ZDJĘCIA]
fot. RUBA/BackGrid UK /East News

Madonna lubi szokować. Amerykańska piosenkarka zaskoczyła wszystkich, gdy we wtorek 17 stycznia 2023 nieoczekiwanie usunęła ze swojego konta na Instagramie wszystkie dotychczasowe zdjęcia i umieściła tylko jedno nowe. Takie, które promuje jej nową trasę koncertową z okazji 40 lat kariery scenicznej. A choć internet wciąż zbiorowo przeżywa to wydarzenie, Madonna znów szokuje odbiorców.

Redakcja poleca

Madonna w kontrowersyjnej sesji zdjęciowej 

Sesja zdjęciowa Madonny dla magazynu Vanity Fair nazwana została „The Icon Issue” (pol. „Wydanie Ikon”). Nic więc dziwnego, że na okładce wokalistka występuje jako Matka Boska, trzymająca przebite serce Jezusa. Po tych zdjęciach w sieci zawrzało.

Szybko okazało się, że przygotowania do sesji koordynowało około osiemdziesięciu osób. Wśród nich znalazła się polska projektantka mody, Katarzyna Konieczka. Konieczka zaprojektowała koronę, którą przywdziała Madonna na okładce numeru. Odpowiedzialna jest też za obcisły gorset, który widzimy na innych zdjęciach z sesji. 

Katarzyna Konieczka o pracy nad strojami dla Madonny

Polska projektantka udzieliła niedawno wywiadu portalowi Trojmiasto.pl, w którym pochwaliła się, jak doszło do współpracy ze stylistami Madonny. Wedle słów kobiety, zlecenie współpracy ze stylistami gwiazdy otrzymala już kilka miesięcy temu. Wspólnie z teamem Madonny i Vanity Fair współpracowała nad projektami i ustaleniami, które kreacje trafią na okładkę. Sama sesja odbyła się jeszcze w listopadzie 2022 roku.

– Obdarzono mnie zaufaniem, miałam też dużo czasu na stworzenie każdego stroju, ale też styliści wiedzieli, że od lat specjalizuję się w kostiumach maryjnych, szczególnie tych inspirowanych polską sztuką sakralną. Wiedzieli, czego mogą się po moich pracach spodziewać – wspomina Konieczka.

Strój Madonny z okładki Vanity Fair powstał w Sopocie

Jak poinformowała polska projektantka korona oraz gorset, zostały stworzone w jej studiu w Sopocie.

– Ten gorset to wyjątkowy projekt. Wspaniale wyszedł także pod kątem koloru — jego powierzchnię pomalował malarz Radosław Kobus. To dla mnie nowość, mnóstwo tu kolorystycznych niuansów, które widać szczególnie z bliska. Nawet faktura gorsetu w dotyku jest inna – mówi z entuzjazmem Katarzyna Konieczka.

Madonna ogłosiła światowe tournee 

Głośna sesja dla Vanity Fair to nie jedyna informacja, którą żyją fani Madonny. We wtorek 17 stycznia gwiazda ogłosiła bowiem światowe tournee na uczczenie 40 lat na scenie. Wedle szumnych zapowiedzi Madonna ma zagrać w tym czasie hity ze wszystkich swoich czternastu albumów, poczynając od debiutanckiego krążka „Madonna“ z 1983 roku. To właśnie z tego albumu pochodzą hity „Holiday“ i „Borderline“, które rozpoczęły karierę Madonny. Już rok później ukazał się album „Like a Virgin“, który przypieczętował status artystki jako wielkiej gwiazdy i przyczynił się do wydania najbardziej charakterystycznych utworów piosenkarki.

Trasa koncertowa ma rozpocząć się już w połowie czerwca w kanadyjskim Vancouver, a od października 2023 przenieść się do Europy. Na naszym kontynencie Madonna wystąpi m.in. w Londynie, Berlinie, Kopenhadze, Sztokholmie, Paryżu czy Amsterdamie. Polska nie jest przewidziana na światowej trasie gwiazdy.

Czytaj także:  „Babilon”: hipnotyzujący zwiastun nowego filmu twórcy „La La Land“. To „Wielki Gatsby na sterydach”

RadioZET.pl/Plejada.pl/Madonna.com/Trojmiasto.pl/Instagram

Najlepsze filmy 2022 roku – wybór redakcji kulturalnej RadioZET.pl [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe dystrybutorów