Obserwuj w Google News

Dawid Kwiatkowski rezygnuje z "The Voice Kids". Zdradził powody odejścia

3 min. czytania
02.05.2023 19:30
Zareaguj Reakcja

Dawid Kwiatkowski nie będzie już jurorem "The Voice Kids" w TVP. Wokalista oficjalnie pożegnał się z fanami i wyjawił, dlaczego postanowił odejść z muzycznego show. Fani nie kryją żalu. "Ten program już nie będzie taki sam" - piszą. 

Dawid Kwiatkowski odchodzi z "The Voice Kids"
fot. Jan Bogacz/TVP/East News

Dawid Kwiatkowski odchodzi z  "The Voice Kids". Kilka dni po finale 6. edycji, którą wygrała Martyna Gąsak z jego drużyny, wokalista niespodziewanie powiadomił, że rezygnuje z programu i nie będzie zasiadał w jury kolejnej edycji. O powodach odejścia Dawida Kwiatkowskiego z "The Voice Kids" dowiadujemy się z jego pożegnalnego wpisu zamieszczonego w mediach społecznościowych. Dla wielu widzów śledzących muzyczny talent-show TVP to prawdziwy cios. 

Redakcja poleca

Dawid Kwiatkowski odchodzi z jury "The Voice Kids"

Niestety to już koniec udziału Dawida Kwiatkowskiego w popularnym programie Dwójki. Piosenkarz, zasiadający we wszystkich sześciu edycjach, nie pojawi się w jury nadchodzącego "The Voice Kids 7". 

- Kiedy w zeszłym roku usiadłem na tym nieziemsko wygodnym fotelu w pierwszy dzień przesłuchań w ciemno, czułem już, że robię to ostatni raz. Pamiętam jak we wrześniu zaczęły się bitwy i kompletując tria powiedziałem do siebie: "stary, zrób to dobrze, robisz to ostatni raz i mają być to bitwy fenomenalne". Takie były. Dzięki mojej wspaniale słuchającej wszystkich naszych rad drużynie - zaczął swój pożegnalny post Dawid Kwiatkowski. 

Juror "The Voice Kids" wspomniał, jak lata temu Rinke Rooyens obiecywał mu fotel jurora w produkowanym przez siebie show i słowa dotrzymał. Przed paroma tygodniami piosenkarz otrzymał propozycję wzięcia udziału w 7. sezonie, ale tym razem zaproszenia nie przyjął. 

- Kilka tygodni temu dostałem propozycję wzięcia udziału w kolejnej edycji i pewnym głosem powiedziałem Dominikowi, mojemu menadżerowi, że już nie chcę, że już wystarczy. Serce mówi mi "Well done Dawid, Twoja misja w tym programie się zakończyła", a serca słucham jak babci - podkreślił. 

Dawid Kwiatkowski zdradził powód odejścia z "The Voice Kids" 

Dawid Kwiatkowski wyjaśnił, że zrezygnował z "The Voice Kids" z powodu nowych projektów muzycznych, którym chce się poświęcić w nadchodzących latach. Jak tłumaczy, czeka go w związku z tym sporo pracy, a nie chciałby, żeby nowe obowiązki kolidowały z pracą w muzycznym show. 

- Moje muzyczne plany i cele na przyszłe lata będą wymagały ode mnie większego skupienia na komponowaniu muzyki, co oznacza, że moja drużyna nie miałaby trenera na wyciągnięcie ręki tak, jak dotychczas, a jestem ostatni do robienia czegoś na pół gwizdka. Oglądając ten program w telewizji Wam, widzom, może wydawać się on bardzo lekki, ale jego tworzenie bynajmniej do lekkich nie należy - wyznał. 

Na koniec 27-latek pożegnał się z fanami oraz ekipą programu. Podziękował też za współpracę Cleo oraz Tomsonowi i Baronowi. Zaznaczył jednak, że nie żegna się całkowicie z telewizją. 

- Dziękuję również mojej drużynie, liczącej uwaga - 108 młodych talentów, w sumie część z nich to już dorosłe osoby… mam nadzieję, że nie żałujecie swojego wyboru. Dziękuję Wam, widzom, za to jak ciepło odbieraliście mnie w roli trenera. Telewizję lubię, więc to raczej do zobaczenia aniżeli żegnajcie. Łezka spadła właśnie na spodnie, więc to znak, by dodać ten post i wyruszyć po nowe - przekazał Dawid Kwiatkowski. 

Internauci z nieukrywanym wzruszeniem pożegnali swojego ulubionego jurora. Dla wielu nie będzie to już ten sam program. - Ogromne wyzwanie dla kogoś, kto zasiądzie na Twoim wygrzanym fotelu - skomentowała Magda Breda. Pożegnalne serduszko przesłała Dawidowi m.in. Cleo.

Dawid Kwiatkowski zasiadał w jury w "The Voice Kids" od pierwszej edycji wyemitowanej w styczniu 2018 roku. W ciągu sześciu sezonów zwyciężyło dwóch uczestników z jego drużyn: Marcin Maciejczak w trzeciej edycji i Martyna Gąsak w szóstej. Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Dawida Kwiatkowskiego w jury "The Voice Kids 7".