Obserwuj w Google News

Zełenski o zwycięstwie Ukrainy na Eurowizji 2022. Za rok chce zorganizować konkurs w Mariupolu

2 min. czytania
15.05.2022 02:34
Zareaguj Reakcja

Wołodymyr Zełenski skomentował zwycięstwo Ukrainy na Eurowizji 2022 w Turynie. Prezydent Ukrainy opublikował poruszający wpis w social mediach. Zapowiedział, że mimo trwającej wojny i ogromnych zniszczeń jego kraj zorganizuje przyszłoroczny konkurs - Zełenski chciałby, żeby gospodarzem Eurowizji 2023 był Mariupol.

Wołodymyr Zełenski Kalush Orchestra
fot. GENYA SAVILOV/AFP/East News, MARCO BERTORELLO/AFP/East News

Ukraina wygrała Eurowizję 2022. Zwycięstwo Kalush Orchestra w finale w Turynie skomentował prezydent Wołodymyr Zełenski.

Zobacz:  Eurowizja 2022: WYNIKI finału. Ukraina wygrała konkurs w Turynie. Które miejsce zajął Ochman z Polski?

Eurowizja 2022: kto głosował na Polskę? Tylko jeden kraj przyznał Ochmanowi 12 punktów

Wołodymyr Zełenski skomentował zwycięstwo Ukrainy na Eurowizji 2022

Wołodymyr Zełenski opublikował poruszający wpis w mediach społecznościowych po zwycięstwie zespołu Kalush Orchestra na Eurowizji 2022. Ukraina wygrała konkurs po raz trzeci w historii.

Mimo trwającej wojny w Ukrainie prezydent Zełenski zapowiedział, że jego kraj spróbuje zorganizować przyszłoroczną edycję Konkursu Piosenki Eurowizji w Mariupolu.

Nasza odwaga robi wrażenie na świecie, nasza muzyka podbija Europę! W przyszłym roku Ukraina będzie gospodarzem Eurowizji! Po raz trzeci w naszej historii. I wierzę - nie po raz ostatni. Zadbamy o to, aby pewnego dnia uczestnicy i goście Eurowizji gościli w ukraińskim Mariupolu. Wolnym, spokojnym, odbudowanym! Dziękujemy za zwycięstwo zespołowi Kalush Orchestra i wszystkim, którzy na nas głosowali! Nasz zwycięski akord w walce z wrogiem nie jest daleko – napisał Zełenski.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy i gdzie odbędzie się Eurowizja 2023.

Wyniki Eurowizji 2022. Które miejsce zajął Krystian Ochman z Polski?

Krystian Ochman wystąpił w finale Eurowizji 2022, który odbył się 14 maja w Turynie. Zajął 12. miejsce z piosenką "River".

Był to pierwszy udział Polski w finale Eurowizji od 2017 roku.

RadioZET.pl/PAP