Obserwuj w Google News

The Voice of Poland 10: Mahmood wystąpi w finale. Gwiazda Eurowizji 2019 zaśpiewa „Soldi”

Piotr Krajewski
1 min. czytania
30.11.2019 12:59
Zareaguj Reakcja

W finale „The Voice of Poland 10” wystąpi Mahmood. Jeden z obecnie najpopularniejszych włoskich artystów i gwiazdor Eurowizji 2019 zaśpiewa w najbliższym odcinku programu swój eurowizyjny przebój „Soldi”.

The Voice of Poland 10 Mahmood wystąpi w finale gwiazda Eurowizji 2019 zaśpiewa Soldi
fot. Youtube screen

Mahmood w „The Voice of Poland 10”. Gwiazda Eurowizji 2019 wystąpi w finale

Mahmood wystąpi w finale „The Voice of Poland 10”. 27-letni reprezentant Włoch był jedną z największych gwiazd Eurowizji 2019 w Izraelu.

Choć Mahmood nie wygrał ostatecznie Eurowizji 2019, jego piosenka „Soldi” biła rekordy popularności i stała się hitem nie tylko we Włoszech, ale także w wielu innych krajach Europy. Utwór podbił listy przebojów m.in. w Grecji, Hiszpanii, Estonii, Szwecji czy Szwajcarii. Oficjalny teledysk obejrzano już ponad 140 milionów razy w serwisie YouTube.

>> The Voice of Poland 10: lista FINALISTÓW. Kto wystąpi w finale w sobotę?

W finale Eurowizji 2019 Mahmood zajął wysokie 2. miejsce. Jego występ z piosenką „Soldi” docenili zarówno jurorzy, jak i telewidzowie. Artysta z Mediolanu przegrał ze zwycięzcą —  Duncanem Laurencem z Holandii — jedynie o 27 punktów.

W rodzimych Włoszech Mahmood jest prawdziwą gwiazdą. „Soldi” pokryło się tam czterokrotną platyną, a wydany w lutym debiutancki album „Gioventù bruciata” zdążył już osiągnąć status złoty. Warto też dodać, że 26-latek to zwycięzca ostatniej edycji słynnego Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo. Niedawno otrzymał również statuetkę MTV EMA 2019 dla najlepszego włoskiego artysty.

 

RadioZET.pl/PK