Obserwuj w Google News

Wpadka „Super Expressu”. Tabloid pomylił sprawcę napadu na księdza z raperem Sokołem [FOTO]

1 min. czytania
11.03.2021 12:33

„Super Express” zaliczył wpadkę w tekście o Adamie O., który chciał zaatakować księdza nożem. Tabloid pomylił sprawcę napadu z polskim raperem – zamieścił w artykule stare zdjęcie Wojciecha "Sokoła" Sosnowskiego.

Wojtek Sokół
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Wpadka „Super Expressu” w artykule poświęconym mężczyźnie, który miał napaść na księdza z nożem. Tabloid, zamiast opublikować zdjęcie Adama O., zamieścił w tekście starą fotografię rapera Sokoła.

Wpadka „Super Expressu”. Zdjęcie rapera Sokoła w tekście o sprawcy napadu na księdza

Super Express wykorzystał w artykule zatytułowanym „Chciał zabić księdza” stare zdjęcie Wojciecha "Sokoła" Sosnowskiego. Tabloid pomylił 24-letniego sprawcę napadu Adama O. z popularnym polskim raperem.

W tekście zamieszczono kadr z teledysku zespołu WWO „Nie bój się zmiany” z 2003 roku. Internauci szybko zauważyli pomyłkę „Super Expressu”.

Jak podają Wirtualnemedia.pl, do wpadki doszło najprawdopodobniej dlatego, iż na prywatnym profilu społecznościowym sprawcy napadu na księdza znalazło się stare zdjęcie Sokoła. Portal informuje, że redakcja „Super Expressu” ma wkrótce skomentować sprawę. Raper Sokół nie wydał na ten moment oświadczenia.

Kim jest raper Sokół?

Sokół, a tak naprawdę Wojciech Sosnowski, to jeden z najpopularniejszych polskich raperów. Rozpoczął karierę w latach dziewięćdziesiątych i zdobył popularność jako członek grupy WWO. Występował też w zespołach ZIP Skład i TPWC. W 2019 roku wydał pierwszy album solowy, który pokrył się podwójną platyną.

Współpracował z największymi nazwiskami polskiego hip-hopu i nie tylko, m.in. Slums Attack, Molesta Ewenement, Hemp Gru, Michałem Urbaniakiem, Tede, Taco Hemingwayem czy Anią Szarmach.

RadioZET.pl/onet.pl,wirtualnemedia.pl