Obserwuj w Google News

Sokół o wpadce "Super Expressu": "Moi ludzie pracują nad rozwiązaniem tej kuriozalnej sprawy"

2 min. czytania
12.03.2021 08:50
Zareaguj Reakcja

Sokół zareagował na wpadkę „Super Expressu”. Tabloid zamieścił jego zdjęcie w artykule o Adamie O., który chciał zaatakować księdza nożem. Okazuje się, że tego samego dnia raper obchodził 44. urodziny. Całą sprawę skomentował we wpisie w mediach społecznościowych.

Sokół
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Wpadka „ Super Expressu w artykule poświęconym mężczyźnie, który miał napaść na księdza z nożem. Tabloid, zamiast opublikować zdjęcie Adama O., zamieścił w tekście starą fotografię Sokoła. Raper zareagował na całą sprawę.

Sokół zareagował na wpadkę „Super Expressu”. Raper opublikował wpis

Sokół skomentował wpadkę dziennikarzy „Super Expressu”. Raper opublikował krótki wpis na Facebooku, w którym przyznał, że o całej sprawie dowiedział się w swoje 44. urodziny. Zdradził też, iż ma plan, jak zakończyć całą sprawę.

Kochani, byłem po północy na lekkiej urodzinowej wódeczce, ale nie aż takiej, żebym od razu chciał zabić księdza. Dziękuję za wszystkie wiadomości i życzenia przy okazji. Moi ludzie pracują nad rozwiązaniem tej kuriozalnej sprawy i powstał już nawet scenariusz, w którym uda się to nieprzyjemne zamieszanie zamienić w coś dobrego dla tych, którzy tego naprawdę potrzebują – napisał.

Przypomnijmy, że „Super Express” wykorzystał w artykule zatytułowanym „Chciał zabić księdza” stare zdjęcie Wojciecha "Sokoła" Sosnowskiego. Tabloid pomylił 24-letniego sprawcę napadu Adama O. z popularnym polskim raperem. W tekście zamieszczono kadr z teledysku zespołu WWO „Nie bój się zmiany” z 2003 roku.

Kim jest raper Sokół?

Sokół, a tak naprawdę Wojciech Sosnowski, to jeden z najpopularniejszych polskich raperów. Rozpoczął karierę w latach dziewięćdziesiątych i zdobył popularność jako członek grupy WWO. Występował też w zespołach ZIP Skład i TPWC. W 2019 roku wydał pierwszy album solowy, który pokrył się podwójną platyną.

Współpracował z największymi nazwiskami polskiego hip-hopu i nie tylko, m.in. Slums Attack, Molesta Ewenement, Hemp Gru, Michałem Urbaniakiem, Tede, Taco Hemingwayem czy Anią Szarmach.