Obserwuj w Google News

Scorpions zmienili słowa "Wind Of Change" dla Ukrainy. Nowa wersja wielkiego hitu [WIDEO]

Sylwia Wamej
2 min. czytania
29.03.2022 16:03
Zareaguj Reakcja

Legendarna grupa Scorpions postanowiła wesprzeć w swoim stylu Ukrainę. Na jednym z amerykańskich koncertów zespół zaśpiewał nową wersję wielkiego hitu "Wind of Change". Jak brzmią zmienione słowa zadedykowane Ukrainie?

Scorpions
fot. Instagram.com/ Scorpions

Scorpions postanowili wyrazić swoje wsparcie, ogarniętej wojną Ukrainie. Legendarna grupa zmieniła słowa wielkiego hitu "Wind o Change". Na jednym z koncertów w Las Vegas wielbiciele zespołu usłyszeli zmieniony tekst piosenki. Słowa dotyczące Rosji zamienione zostały na odnoszące się właśnie do Ukrainy. 

Wojna na żywo - najnowsze infromacje

Scorpions zmienili słowa "Wind Of Change" dla Ukrainy. Nowe słowa wielkiego hitu

Warto wspomnieć, że piosenka powstała w 1990 roku. Utwór nawiązuje do przemian politycznych w ZSSR na przełomie lat 80. oraz 90. które doprowadziły do upadku Związku Radzieckiego i rozwiązania bloku wschodniego i końca zimnej wojny. W zmienionej wersji piosenki frontman Scorpions Klaus Meine, tak śpiewa: "Wsłuchaj się w moje serce, ono mówi Ukraina i czeka, by zmienił się wiatr". Również na tym samym koncercie gitarzysta Matthias Jabs zaprezentował gitarę w nowych barwach.

Muzyk przemalował ją na niebiesko-żółte kolory, czyli barwy ukraińskiej flagi. W mediach społecznościowych legendarnej grupy pojawiło się nagranie, w którym zespół wspiera Ukrainę. Nie zabrakło też odpowiedniego komentarza, w którym artyści napisali o zniszczonych bombardowaniami miastach.

 "24 lutego 2022 r. świat się zmienił: rosyjscy żołnierze zamieniają Ukrainę w gruzowisko. Zwykli ludzie giną, próbując uciec. To obrazy, które ranią nasze serca. Bomby, rakiety, czołgi, przetoczyły się przez Ukrainę jak burza. Szanujemy tych, którzy wychodzą na ulice w Rosji, by protestować przeciwko tej »operacji specjalnej« i wiele ryzykują. Wyrazy współczucia kierujemy do wszystkich, którzy uciekają lub doznają w Ukrainie głębokiej traumy. Odwieczne marzenie o pokoju przeminęło z wiatrem...." - napisali muzycy Scorpions.

Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official