Obserwuj w Google News

"Patointeligencja" robi furorę w sieci. Kim jest Mata, autor nowego hitu polskiego internetu?

Piotr Krajewski
2 min. czytania
16.12.2019 10:08
Zareaguj Reakcja

„Patointeligencja” Maty to najnowszy hit polskiego internetu. W ciągu zaledwie teledysk młodego rapera obejrzano już 4 miliony, a piosenka o licealnym życiu bananowej młodzieży jest szeroko komentowana w sieci. Kim jest Mata, autor „Patointeligencji”?

Patointeligencja Mata kim jest autor nowego hitu polskiego internetu
fot. youtube screen

Patointeligencja: o czym jest nowy hit polskiego internetu?

„Patointeligencja” Maty podbija polski internet. Opublikowany przez 19-letniego rapera teledysk bije rekordy popularności i może pochwalić się już 4 milionami wyświetleń. Klip do „Patointeligencji” został nakręcony przed Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego w Warszawie.

O czym jest „Patointeligencja”? W nowym hicie polskiego internetu Mata rapuje o ciemnej stronie życia dzisiejszych licealistów z dobrych domów, którzy uczą się w prestiżowych szkołach. W „Patointeligencji” nie brakuje opowieści o ciemnej stronie bananowej młodzieży. Mata porusza tematy związane z pieniędzmi, alkoholem, narkotykami i przygodnym seksie.

Tekst „Patointeligencji” Maty wywołał ogromne poruszenie w internecie. W serwisie Youtube pojawia się mnóstwo pozytywnych komentarzy, w których internauci zachwycają się przesłaniem utworu.

„Powiem tak, wow”, „Widzę, ze nie ma znaczenia, do jakiej szkoły się chodzi. Praktycznie z każdym wersem mogę się utożsamić, aż łezka się w oku kręci”, „Pierwszy od lat, który nawinął inteligentnie i z przekazem” — czytamy w komentarzach.

 

Mata: kim jest autor „Patointeligencji”, nowego hitu polskiego internetu?

Mata, autor „Patointeligencji”, to tak naprawdę Michał Matczak. 19-letni raper to absolwent wspomnianego już Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Warszawie. Jego ojcem jest profesor Uniwersytetu Warszawskiego Marcin Matczak, radca prawny, specjalista w zakresie teorii prawa i wykładowca.

„Patointeligencja” zapowiada pierwszą płytę Maty zatytułowaną „100 dni do matury”. Debiutancki album młodego artysty ukaże się już 17 stycznia 2020 roku.

Płyta „100 dni do matury” to najlepsza pamiątka z czasów szkolnych, jaką artysta mógł sprezentować sobie i słuchaczom. Krążek jest zapisem historii i emocji, które przewijały się podczas beztroskich czasów edukacji. Wśród czternastu utworów znajduje się burzliwe życie młodego człowieka, spisane w sto dni, od studniówki do ostatnich chwil przed maturą — czytamy w zapowiedzi pierwszej płyty Maty.

RadioZET.pl/PK