Obserwuj w Google News

Open'er Festival 2021: Organizatorzy zdradzili, czy w tym roku festiwal się odbędzie

2 min. czytania
26.02.2021 18:32
Zareaguj Reakcja

Open'er Festival to jeden z najważniejszych muzycznych festiwali w Polsce. W 2020 roku wydarzenie po raz pierwszy zostało odwołane, w związku z pandemią koronawirusa. A jak będzie w tym roku? Organizatorzy opubliowali za pośrednictwem mediów społecznościowych oświadczenie.

Open'er Festival
fot. Marek Michalak/ East News

Open'er Festival każdego roku przyciąga spragnionych muzycznych wrażeń festiwalowiczów. W 2020 roku wydarzenie nie odbyło się w związku z pandemią koronawirusa. Sytuacja z wirusem SARS-CoV-2 wciąż jest niepokojąca, nie tylko w Polsce, ale również i na świecie.

Zobacz też:  Open'er Festival 2021: YUNGBLUD wystąpi w Gdyni. Bilety na festiwal trafiły do sprzedaży

Open'er Festival 2021: Organizatorzy zdradzili, czy w tym roku festiwal się odbędzie

W związku z tym mnóstwo muzycznych festiwali zostaje odwołanych, podobnie jak i mniejszych koncertów. Jak będzie wyglądać sytuacja latem tego roku, gdy właśnie w tym okresie zaplanowanych jest najwięcej festiwali, tego na razie nie wie nikt.

Organizatorzy Open'er festiwal zdecydowali się napisać oświadczenie w związku z tegoroczną edycją festiwalu. Open'er odbędzie się w tym roku, lecz w bardzo specjalnej formule.

"Odbędzie się czy się nie odbędzie? W jakiej formie? Jaka jest sytuacja? Mówimy, jaki jest stan na dzisiaj. Od 12 miesięcy robimy absolutnie wszystko, co w naszej mocy, aby sprostać temu historycznemu wyzwaniu. Od wielu miesięcy przygotowujemy tegoroczną edycję i pracujemy nad różnymi rozwiązaniami, zależnymi od rozwoju sytuacji pandemicznej. Scenariuszy jest wciąż kilka, ale dzisiaj możemy już powiedzieć, że mamy przygotowaną również wersję specjalną, wyjątkową i jednorazową na okres przejściowy, jeżeli tego wyścigu z czasem w roku 2021 nie wygramy" - czytamy na facebookowym profilu festiwalu.

"Codziennie monitorujemy zmiany na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym, wraz z naszymi koleżankami i kolegami z całej Europy. Nie ma co powtarzać banałów, ale wszyscy wiemy, że kluczowa dla festiwalowego lata jest dynamika procesu szczepień. Każdy dzień przynosi nowe wiadomości – czasem dobre, czasem złe, a w ubiegłym tygodniu pojawił się brytyjski plan, który ma duży wpływ na cały europejski rynek muzyczny. Jesteśmy realistami i mamy jeszcze większą wiedzę zdobytą przez ostatni rok. W najbliższym czasie otrzymamy pełen obraz tego, jak wyglądać będzie lato 2021. Wszystkie informacje będziemy Wam przekazywać możliwie jak najszybciej. Festiwal się odbędzie. W jakiej formule? Tę odpowiedź przyniosą nam najbliższe tygodnie. A na koniec – wszyscy zdajemy sobie sprawę, że to kwestia czasu, ale w tych trudnych chwilach widzimy już przyszłość festiwali w jasnych barwach. Będzie dobrze! Dziękujemy, że nas wspieracie i jesteście z nami!"  napisali organizatorzy.