Obserwuj w Google News

Nothing Compares 2 U: 9 niezapomnianych wersji hitu Prince'a

2 min. czytania
16.04.2021 17:24
Zareaguj Reakcja

„Nothing Compares 2 U" to wielki hit napisany przez Prince'a w latach 80. Od tamtego czasu utwór doczekał się wielu interpretacji. Oto 9 najważniejszych wersji niezapomnianego przeboju.

Prince
fot. shutterstock.com

„Nothing Compares 2 U" większości słuchaczy kojarzy się z postacią Sinead O'Connor, jednak to nie ona jest autorką utworu. Piosenka to jedna z tych kompozycji, których cover stał się bardziej popularny od oryginału. Przebój napisał Prince jeszcze w latach 80. z myślą o grupie The Family. Kawałek trafił na ich debiutancki i jedyny album.

Nothing Compares 2 U: 9 niezapomnianych wykonań hitu Prince'a

Piosenka od tamtego czasu była wielokrotnie coverowana. Zanim posłuchacie różnych interpretacji nieśmiertelnego hitu, zapoznajcie się z oryginałem.

 The Family

Oglądaj

Sinéad O’Connor

Najpopularniejszą wersję hitu nagrała wspomniana wcześniej wokalistka Sinéad O’Connor. „Nothing Compares 2 U” w jej wykonaniu dotarło do pierwszych miejsc list przebojów na całym świecie, a także znalazło się na szczycie zestawienia Billboard Hot 100 w USA. Utwór trafił na drugi album piosenkarki z 1990 roku "I Do Not Want What I Haven’t Got".

Oglądaj

Chris Cornell

Cover utworu wykonał również wokalista Soundgarden, Chris Cornell. Rockową wersję hitu Prince'a muzyk zaprezentował we wrześniu 2015 roku w studiu SiriusXM.

Oglądaj

H.E.R.

Podczas 72. ceremonii rozdania nagród Emmy utwór „Nothing Compares 2 U” wykonała wokalistka H.E.R. Artystka zagrała na pianinie, a następnie chwyciła także za gitarę elektryczną, prezentując publiczności kolejny talent. Jej interpretacja stanowiła tło dla memoriału, podczas którego pożegnano zmarłych w 2020 roku twórców.

Oglądaj

Madonna

Cover Prince'a wykonała także Madonna. Królowa popu zaśpiewała utwór podczas Billboard Music Awards w 2016 roku, miesiąc po śmierci autora piosenki. Wokalistka założyła fioletowy garnitur, który również był wyraźnym ukłonem w stronę zmarłego muzyka.

Oglądaj

Aretha Franklin

Kolejna interpretacja hitu to wersja Arethy Franklin. Optymistyczny cover trafił na kompilacje "Great Diva Classics" z 2014 roku.

Oglądaj

Kelly Clarkson

Jedna z najświeższych interpretacji przeboju należy do Kelly Clarkson. Wokalistka wykonała "Nothing Compares 2 U" przy akompaniamencie pianina podczas swojego show, w którym uczestniczyła wirtualna publiczność.

Oglądaj

Natalia Nykiel

Utwór wykonała również polska piosenkarka Natalia Nykiel. Wokalistka zaśpiewała utwór Prince'a na żywo w programie The Voice of Poland, w którym wzięła udział w 2013 roku.

Oglądaj

Coldplay i James Corden

W 2016 roku "Nothing Compares 2 U" wybrzmiało na LA Rose Bowl. Utwór wykonał znany brytyjski aktor, komik, piosenkarz oraz producent filmowy James Corden. Artysta dołączył na scenie do grupy Coldplay.

Oglądaj

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET