Obserwuj w Google News

Natalia Nykiel i minialbum „Origo”. Artystka wydała niespodziewanie nowe piosenki

Piotr Krajewski
2 min. czytania
15.11.2019 11:17

Natalia Nykiel wydała niespodziewanie minialbum „Origo”. To pierwsza płyta polskiej piosenkarki, która ukazuje się na rynku międzynarodowym. Natalia Nykiel pojawi się na antenie Radia ZET w piątek po godz. 19:00 i zapowie premierę piosenki „Wanna Go Back”.

Natalia Nykiel Origo minialbum artystka wydała niespodziewanie nowe piosenki
fot. mat. prasowe

Natalia Nykiel — Origo. Artystka wydała niespodziewanie minialbum

Natalia Nykiel wydała bez zapowiedzi nową EP-kę zatytułowaną „Origo”. Minialbum to wyjątkowy krok w karierze młodej artystki i pierwsze wydawnictwo, które pojawia się także na rynku międzynarodowym. Znalazło się na nim pięć premierowych kompozycji.

„Origo” to zapis wewnętrznych przemian dziewczyny, która wyrusza w podróż do swoich korzeni — czytamy w opisie nowej EP-ki wokalistki.

Natalia Nykiel na minialbumie „Origo” śpiewa przede wszystkim w języku angielskim, ale w utworze „Quya” artystka zaskakuje słuchaczy i wykonuje go po hiszpańsku.

W tworzeniu nowej EP-ki polska piosenkarka współpracowała z wielkimi nazwiskami. Twórcami piosenek są: Stevie Aiello (kierownik muzyczny zespołu Thirty Seconds To Mars, kompozytor m.in. „Dangerous Night” i „Hait To The Victor”) czy brytyjskie objawienie muzyki soul — Daley, który współpracował wcześniej m.in. z Pharrellem Williamsem. Ma na swoim koncie gwiazdorskie duety z Jessie J, Gorillaz i Jill Scott. Josh Farro i Hayley Williams z Paramore udzielili zgody na wykorzystanie fragmentu ich utworu „Careful” w najnowszym singlu Natalii Nykiel „Volcano”. W jednym z utworów artystce towarzyszy również folkowy Rodzinny Zespół Śpiewaczy z Rakowicz.

Część nagrań odbyła się w Electric Feel Studios w Kalifornii, gdzie swoją najnowszą płytę zarejestrował m.in. Post Malone, czy ostatnie hity nagrywała Rosalia. Za mastering odpowiada laureat Grammy Lewis Hopkin ze studia Stardelta w Wielkiej Brytanii.

 

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK