Obserwuj w Google News

Mural Kory w Warszawie zdewastowany. Został pomazany [ZDJĘCIE]

Piotr Krajewski
1 min. czytania
11.10.2019 15:49
Zareaguj Reakcja

Mural Kory w Warszawie zdewastowany. Malowidło z podobizną gwiazdy Maanamu, które znajduje się w centrum stolicy, zostało pomazane. W internecie pojawiło się zdjęcie zdewastowanego muralu Kory.

Mural Kory w Warszawie zdewastowany został pomazany zdjęcie foto
fot. Justyna ROJEK/East News

Mural Kory w Warszawie zdewastowany. Malowidło zostało pomazane

Mural Kory, który znajduje się w centrum Warszawy, został zdewastowany przez nieznanego sprawcę lub sprawców. Fragment kolorowego malowidła umyślnie pomazano ciemnym napisem.

W sieci pojawiło się zdjęcie zdewastowanego muralu Kory, który upamiętnia legendarną piosenkarkę i gwiazdę zespołu Maanam.

Mural Kory zdewastowany
fot. Instagram

Mural Kory w Warszawie. Gdzie się znajduje? [ADRES]

Mural Kory został odsłonięty na początku 2019 roku. Zaprojektował go Bruno Althamer w ramach akcji „Wysokich Obcasów” zatytułowanej „Kobiety na mury”.

Malowidło, które pojawiło się na tyłach Pałacu Branickich przy ul. Nowy Świat 18/20, zaprojektowano w bardzo interesujący sposób. Mural reaguje na pory roku. Włosy piosenkarki są symbolizowane przez gałęzie, które splatają się z gałęziami stojącego obok drzewa. W trakcie wiosny, lata czy jesieni podobizna Kory na muralu komponuje się z pięknymi i kolorowymi liśćmi.

Kora: mural w Warszawie [ZDJĘCIA]

Kora, czyli Olga Jackowska Sipowicz, zmarła 28 lipca 2018 roku. Legendarna piosenkarka odeszła w wieku 67 lat. Od lat zmagała się z chorobą nowotworową. Artystka spoczęła na warszawskich Powązkach.

W latach 1976-2008 była liderką zespołu Maanam, jednego z najważniejszych w historii polskiej muzyki. Grupa nagrała m.in. przeboje „Kocham Cię, kochanie moje”, „Cykady na Cykladach”, „Szare miraże” i „Krakowski spleen”.

Ostatnie zdjęcie Kory przed śmiercią. Opublikowała je w swoje urodziny! [FOTO]

RadioZET.pl/PK