Obserwuj w Google News

Michał Szpak jako Jowiszja. Kim jest jego alter ego? Oto pierwszy teledysk [WIDEO]

Piotr Krajewski
2 min. czytania
05.04.2022 13:21
Zareaguj Reakcja

Michał Szpak powraca jako Jowiszja. Wokalista prezentuje swoje nowe alter ego teledyskiem do utworu "Halo Wodospad" i jak sam przyznaje, nowy klip to "zwiastun najpiękniejszej podróży w głąb siebie". Kim jest Jowiszja?

Michał Szpak
fot. mat. prasowe

Michał Szpak rozpoczyna nowy etap w karierze i prezentuje swoje alter ego, czyli Jowiszję. Słynący od lat z ekstrawaganckiego i kontrowersyjnego wizerunku wokalista jest gotowy pokazać fanom kolejne oblicze, którym ma zamiar bronić swojej wolności artystycznej.

Do internetu trafił teledysk do utworu "Halo Wodospad", pierwszej piosenki w ramach zupełnie nowego projektu. Jak zapowiada Szpak, to dopiero początek kolejnego rozdziału jego twórczości.

Redakcja poleca

Michał Szpak – "Halo Wodospad". Kim jest jego alter ego Jowiszja?

Michał Szpak stworzył swoje alter ego – Jowiszję. Jej pierwsza odsłona pojawia się w najnowszym teledysku, który jest zwiastunem dużo większego projektu składającego się z ponad 30 utworów.

Kim jest Jowiszja? Wokalista zdradza, że to ujście wyobraźni i fantazji z szacunkiem do tych, którzy znają dotychczasowego Szpaka. Alter ego przyjmuje rolę wyzwolicielki z okowów zahamowań i narzuconych standardów. Wraz z Jowiszją piosenkarz chce zaprezentować opowieść wizualną o tym, kim Michał Szpak był na różnych etapach życia i że ma bardzo różne oblicza.

Niektórzy powiedzą, że to bezczelność, inni, że prowokacja, ktoś uzna to za piękne, ale jedyne, o co chodzi, to po prostu Wolność. Jowiszja pozwala mi być jeszcze bardziej odklejonym. Ona nie ma problemu z tym, żeby wyjść na scenę w stringach, a Michał Szpak już tak – mówi Szpak i komentuje teledysk: "Na etapie, kiedy powstawał scenariusz, nie zdawałem sobie sprawy, że to będzie tak gigantyczne".

RadioZET.pl/mat.prasowe