Obserwuj w Google News

Maneskin odwołał koncert w Polsce w 2022 roku. Muzycy oświadczyli też, że nie będą już grali w Rosji

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
22.03.2022 08:33
Zareaguj Reakcja

Maneskin odwołał koncert w Polsce planowany na 2022 rok. Fani na ich solowy koncert w kraju będą musieli poczekać jeszcze jakiś czas.

Maneskin
fot. Rex Features/East News

Maneskin miał ruszyć w trasę koncertową już na początku tego roku. Jednak pod koniec stycznia artyści oznajmili, że do występów nie dojdzie. Muzycy zaplanowali koncerty w największych europejskich miastach, ale pandemia koronawirusa, przepisy oraz obostrzenia związane z sytuacją na świecie, pokrzyżowały artystom plany.

Maneskin odwołał koncert w Polsce. Grupa nie zagra w naszym kraju w 2022 roku

Członkowie Maneskin obiecali, że nowe daty koncertów podadzą, jak najszybciej to będzie możliwe. Dzisiaj wiemy już, że trasa Maneskin "Loud Kids on Tour" znacznie się rozrosła, jednak muzycy nie zagrają w Polsce w 2022 roku.

Redakcja poleca

Włosi w ramach "Loud Kids on Tour" pojawią się niemal na całym świecie. Do europejskiej trasy dopisano również daty pierwszego w historii tournée zespołu po Ameryce Północnej. Formacja dodała także kilka dodatkowych dat w miejscach, gdzie bilety zostały błyskawicznie wykupione.

Jak pisze Maneskin:

Chcieliśmy podziękować za wyrozumiałość. Wiemy, że czekaliście cierpliwie na to ogłoszenie i jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim naszym fanom za Waszą miłość, wsparcie i zrozumienie.

Dodatkowo artyści odnieśli się także do sytuacji w Ukrainie:

Oczywiście bardzo trudno jest ogłaszać takie rzeczy, gdy w Ukrainie trwa wojna i cierpią niewinni ludzie. Jesteśmy zdruzgotani losem Ukraińców, solidaryzujemy się z nimi. Z uwagi na decyzję ludzi u władzy, nie będziemy występować w Rosji. Wszyscy musimy zjednoczyć się w imię pokoju, teraz i na zawsze.
10 gwiazd muzyki, które nigdy nie zagrały koncertu w Polsce [GALERIA]

Maneskin podał nowe daty "Loud Kids on Tour". Co z koncertem w Polsce?

W wyniku zmian wprowadzonych do kalendarza Maneskin, muzycy nie zagrają na warszawskim Torwarze w 2022 roku. W najbliższym czasie polscy fani zespołu będą mogli posłuchać ich muzyki na żywo na Open'er Festival 2022.

Solowy koncert Maneskin w Polsce został przełożony na 2023 rok. Artyści zagrają 12 maja 2023 roku na COS Torwar w Warszawie. Wszystkie zakupione bilety na wcześniejszy termin wydarzenia zachowują ważność.