Obserwuj w Google News

Inflacyjne jaja w wielkanocnym wydaniu SzyminEMa

Judyta Wanicka
1 min. czytania
15.04.2022 20:04
Zareaguj Reakcja

SzyminEM, czyli Szymon Majewski, przygotowując wielkanocne wydanie swoich rapsów, prezentowanych codziennie na antenie Radia ZET, szukał ptaka, który w nieoczywisty sposób kojarzy się z tegorocznymi świętami. Gdzie znalazł inspirację? 

Jaja nieodłącznie kojarzą się z Wielkanocą, a te – jak wiadomo – składane są przez ptaki. Co prawda jajka w tradycyjnej święconce pochodzą od kur, ale czemu z okazji świąt nie spojrzeć łaskawym okiem na inne ptactwo?

Żółte kurczaczki, kolorowe pisanki z kurzych jaj – wszyscy znamy. Są mocno wpisane w naszą tradycję. Jednak SzyminEM, czyli Szymon Majewski, przygotowując wielkanocne wydanie swoich rapsów, prezentowanych codziennie na antenie Radia ZET, szukał ptaka, który w nieoczywisty sposób kojarzy się z tegorocznymi świętami. Gdzie szukał inspiracji?

W codziennych rozmowach Polaków! Niestety, bardzo dużo w tym roku mówi się o rosnących cenach, drożyźnie, inflacji, która zmusza nas do ograniczania świątecznych wydatków. Pewnie będzie to jeden z głównych tematów, które będą dyskutowane podczas rodzinnych spotkań.

Idąc tym tropem, SzyminEM wybrał i ptaka, i bohatera odcinka, którego wypowiedzi zrymował wielkanocnie. Jaki to ptak i który polityk? Tego dowiecie się oglądając najnowszy klip SzyminEMa.